មហាជនដែលជាអ្នកគាំទ្ររបស់តារាចម្រៀងវ័យក្មេង ថុល សុភិទិ ដែលប្រសូត្រចេញពីកម្មវិធីប្រឡងចម្រៀង លំដាប់ពិភពលោក Cambodian Idol រដូវកាលទី៤ បានលើកសរសើរព្រោងព្រាតថា ក្នុងឆ្នាំ ២០២៣ នេះ បើនិយាយពីបទបែបមនោសញ្ចេតនា ភិទិ វ៉ាដាច់គេហើយ បទនីមួយៗសុទ្ធតែពីរោះៗ និងផ្ទុះការគាំទ្រខ្លាំង។
គួរឱ្យកត់សម្គាល់ថា នារយៈពេលចុងក្រោយនេះ បទចម្រៀងដែលបង្ហើរសំនៀងដោយ ភិទិ សុទ្ធតែទទួលបាននូវការគាំទ្រយ៉ាងលើសលប់ ដូចជាបទ៖ «មួយឆាវ» «ស្រលាញ់តែប្រុសបោក» និងបទចុងក្រោយនេះ មានចំណងជើងថា «អ្នកក្រោយ» ទទួលបានការចូលស្ដាប់ មួយលានដង ត្រឹមរយៈពេល ៤ ថ្ងៃប៉ុណ្ណោះ។
មូលហេតុនាំឱ្យតារាចម្រៀងប្រុសរូបនេះ ហាក់ទទួលបានការគាំទ្រ បើតាមមតិមហាជន លើកឡើងថា ដោយសារបទចម្រៀងទាំងនោះ គឺត្រូវជាមួយនឹងទឹកដមសំឡេងដ៏ផ្អែមក្រអួនក្រអៅ មានគ្រលុកគ្រលាក់ ស្ដាប់ទៅចូលដល់អារម្មណ៍អ្នកស្ដាប់។ ភិទិ ចេះប្រើសំឡេងឱ្យស៊ីទៅនឹងប្រភេទបទចម្រៀងនីមួយៗ និងមានស្ទីលថ្មី ប្លែក ស្ដាប់ទៅ មិនសាំត្រចៀក។ បន្ថែមលើសពីនេះ គួបផ្សំនឹងទេពកោសល្យរបស់អ្នកនិពន្ធទំនុកចម្រៀង និងបទភ្លេងពីរោះៗរណ្ដំគួរឱ្យចង់ស្ដាប់ម្ដងហើយម្ដងទៀត។
គួរឱ្យដឹងថា បទមួយឆាវ និពន្ធទំនុកច្រៀង និងទំនុកភ្លេងដោយ៖ ឈិត តេងរិទ្ធ និពន្ធបទភ្លេង និង សម្រួលតន្ត្រី៖ ឈិត តេងរិទ្ធ, បទ ស្រលាញ់តែប្រុសបោក និពន្ធទំនុកច្រៀងដោយ៖ រើន គន្ថា និពន្ធបទភ្លេង និង សម្រួលតន្ត្រី៖ ឈិត តេងរិទ្ធ និងបទ អ្នកក្រោយ និពន្ធទំនុកច្រៀង និងទំនុកភ្លេង៖ ឈិត តេងរិទ្ធ និពន្ធបទភ្លេង និង សម្រួលតន្ត្រី៖ ឈិត តេងរិទ្ធ ៕