សម្រាប់បេក្ខភាពMiss Grand Cambodia 2023 ទាំង ២៥ ពិតជាខ្លាំង ហើយក្នុងចំណោមអ្នកខ្លាំងទាំងនោះ មាន ២ នាក់បានហាត់សមការដើរម៉ូដនៅប្រទេសថៃ ដើម្បីឲ្យការដើរបង្ហាញខ្លួនពេលប្រកួតកាន់តែល្អមួយកម្រិតថែមទៀត។
អ្នកទាំង ២ ដែលបានទៅហាត់រៀនដើរម៉ូដនៅថៃ ក្នុងនោះមាន ភឹម ស្រីនោ ជា តំណាងរាជធានីភ្នំពេញ និងជាបេក្ខភាពធ្លាប់ប្រកួតប្រជែង Miss Grand ដល់ទៅ ២ ដង ហើយឆ្នាំនេះជាលើកទី ៣ ដែលនាងចូលរួមប្រកួតកម្មវិធីសម្រស់ដ៏ធំនេះ ទោះការប្រកួត ២ លើកមុន មិនបានជោគជ័យក៏ដោយ។ ដើម្បីឆ្ពោះទៅរកភាពជោគជ័យបវរកញ្ញាកូនកាត់ខ្មែរ-ថៃដ៏ស្រស់សោភារូបនេះ ត្រៀមមកជាស្រេច និងបានពង្រឹងបន្ថែមលើចំណុចខ្វះខាតពីការប្រកួតមុនៗ។
ការហ្វឹកហាត់ភាពចន្លោះប្រហោងនោះ មាន២ ចំណុច ១ គឺ បានទៅប្រទេសថៃហ្វឹកហាត់និងរៀនបន្ថែមពីគ្រូជំនាញ មួយវិញទៀតនាងលើកឡើងថា ការប្រើប្រាស់ភាសាអង់គ្លេសរបស់ខ្លួននៅមានកម្រិត ស្រីនោ ក៏បានចូលរៀនភាសាអង់គ្លេសបន្ថែម ទៅលើផ្នែកនិយាយ ដោយសារនាងយល់ថា តុងការនិយាយរបស់នាងនៅមិនទាន់ល្អ ទើបនាងសម្រេចចិត្តចូលរៀនបន្ថែម ដើម្បីបង្កើនជំនឿចិត្ត។
ចំណែកម្នាក់ទៀតគឺបេក្ខជន កុយ អេនណា តំណាងខេត្តក្រចេះ បានចំណាយពេល និងថវិកាផ្ទាល់ខ្លួនហោះទៅរៀនដើរម៉ូដជាមួយគ្រូបង្រៀនដ៏ល្បីនៅឯថៃ និងក៏ធ្លាប់បង្ហាត់បង្រៀនការដើរម៉ូដឲ្យ ពេជ្រ វត្តីសារ៉ាវឌ្ឍី 5th Runner up Miss Grand International 2022 កាលពីឆ្នាំមុនផងដែរ ដើម្បីឲ្យកាន់តែល្អលើសមួយកម្រិតទៀត។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថាការប្រកួត Miss Grand Cambodia 2023 កំពុងតែប្រព្រឹត្តិទៅយ៉ាងរលូន និងទទួលបានការគាំទ្រខ្លាំងពីអ្នកគាំទ្រ បូករួមអ្នកចូលរួមឆ្នាំនេះសុទ្ធតែខ្លាំងៗទៀតនោះរឹតតែធ្វើឲ្យទស្សនិកជនរង់ចាំមើលម្ចាស់មកុដតម្លៃជាង ២៧ ម៉ឺនដុល្លារ៕