ទោះបីជាកន្លងមកធ្លាប់មានមតិអវិជ្ជមានលើកឡើងអំពីការបើកចំហទំនាក់ទំនងស្នេហាអាចធ្វើឱ្យធ្លាប់ប្រជាប្រិយភាពរបស់អ្នកសិល្បៈ ក៏បវរកញ្ញារូបស្រស់ ប៉ុន សុរ៉ាវត្តី ម្ចាស់មកុដ Miss Planet Cambodia 2020 មិនញញើតខ្លាចមតិអវិជ្ជមានទាំងនោះឡើយ ដោយរយៈពេលចុងក្រោយនេះនាងបានបង្ហាញមុខគូស្នេហ៍ជាសាធារណៈ និងហ្វេនៗ ឲ្យនាងមានម្ចាស់បេះដូងរួចហើយ ថែមទាំងបង្ហាញភាពស្និទ្ធស្នាលដាក់គ្នាជាញឹកញាប់ទៀតផង។
ប្រាប់ឱ្យដឹងដោយទឹកមុខអៀនប្រៀនក្នុងពិធីសន្នីសិទប្រកាសកម្មវិធី Miss Planet Cambodia 2024 កាលពីពេលថ្មីៗ សុរ៉ាវត្តី ថា គូស្នេហ៍របស់នាងជាជនជាតិសិង្ហបុរី អាយុជាង ៣០ឆ្នាំ គិតមកទល់ពេលនេះអ្នកទាំងពីរស្រលាញ់មើលចិត្តគ្នាបានរយៈពេលប្រមាណជាង ៣ ឆ្នាំហើយ។ អ្នកទាំងពីរបានស្គាល់គ្នាតាមរយៈ social media និងបានបន្តសាងទំនាក់ទំនងស្នេហារហូតសព្វថ្ងៃនេះ ថែមទាំងមានគម្រោងអនាគតជាមួយគ្នាទៀតផង ប៉ុន្តែពេលនេះមិនអាចប្រាប់លម្អិតឡើយ ដឹងត្រឹមថា ថ្ងៃពិសេសនោះអាចនឹងកើតឡើងឆាប់ៗខាងមុខនេះ។
កំលោះជនជាតិសិង្ហបុរីជាគូស្នេហ៍របស់ ប៉ុន សុរ៉ាវត្តី ត្រូវគេស្គាល់ឈ្មោះថា Zwan R. Lee ហើយគេរមែងឃើញ វត្តី បង្ហោះរូបថតស្វីតៗជាមួយគូស្នេហ៍លើបណ្តាញសង្គមឱ្យហ្វេនៗបានឃើញ ហើយលួចច្រណែនគ្រប់គ្នា។ ស្របគ្នាជាមួយការបើកបង្ហាញសមាសភាពរបស់គូស្នេហ៍ វត្តី ក៏បានពោលសរសើរគូស្នេហ៍ពេញៗមាត់ថា ជាមនុស្សល្អ និងជាមនុស្សម្នាក់ដែលយល់ និងដឹងទុក្ខធុរៈរបស់នាងគ្រប់ពេល។
ម្ចាស់មកុដ Miss Planet Cambodia 2020 មើលទៅសប្បាយចិត្តក្នុងការបើកបង្ហាញទំនាក់ទំនងស្នេហាជាមួយបុរសសិង្ហបុរីរូបនេះ និងមិនបារម្ភថា ការបើកបង្ហាញចំណងស្នេហ៍ជាសាធារណៈធ្វើឱ្យនាងធ្លាក់ប្រជាប្រិយភាពនោះទេ ព្រោះនាងយល់ថា នេះជាឆ្នាំ២០២៤ ជាយុគ្គសម័យថ្មីដែលយើងមិនចាំបាច់ត្រូវលាក់លៀម ឬ fake អ្វីទេ យើងគួរជ្រើសរើសធ្វើនូវអ្វីដែលយើងសប្បាយចិត្ត ព្រោះវាជីវិតរបស់យើង។ ម៉្យាង នាងក៏បានបែកចែកពេលវេលាច្បាស់លាស់ក្នុងការបំពេញតួនាទីជាគូស្នេហ៍ និងតួនាទីជាសិល្បករ មិនឱ្យមានភាពរញ៉េរញ៉ៃចំពោះគ្នានោះឡើយ។
ក្រឡេកមកការងារសិល្បៈវិញ កញ្ញារៀងរយាលដៃបន្តិច ដោយសារដកឃ្លាយកពេលវេលាខ្លះទៅបន្តការសិក្សាផ្នែក fashion design នៅសាលា Raffles International College Phnom Penh ដោយសិក្សានៅភ្នំពេញរយៈពេល ២ឆ្នាំ ទើបបន្តទៅសិក្សានៅសិង្ហបុរីរយៈពេល ១ ឆ្នាំទៀត ដើម្បីបញ្ចប់ការសិក្សាតែម្តង។
វត្តី ឱ្យដឹងថា ជំនាញ fashion design ជាអ្វីដែលនាងស្រលាញ់តាំងពីក្មេងមកម៉្លេះ ស្របពេលគិតចង់ងាកទៅធ្វើអ្វីថ្មី ដើម្បីខ្លួនឯងក្រៅពីការងារសិល្បៈ ក៏នាងសម្រេចចិត្តចូលរៀនជំនាញនេះតែម្តងទៅ។ ដោយសារត្រូវផ្តោតលើការសិក្សា និងកិច្ចការផ្សេងៗដែលគ្រូដាក់ឱ្យ ទើបធ្វើឱ្យនាងមិនសូវមានពេលទទួលធ្វើការងារសិល្បៈច្រើនដូចមុនឡើយ ប៉ុន្តែឆាប់ៗនេះលោកអ្នកនាងបានឃើញស្នាដៃរឿងភាគខ្នាតធំថ្មីរបស់នាងចំណងជើង «ប្រហុកស្រែស្នេហ៍ខ្ញុំ វគ្គ២» និងវត្តមាននាងក្នុងកម្មវិធីប្រកួត Miss Planet Cambodia 2024 ដែលនឹងចូលរួមបង្វឹកបេក្ខភាព និងឡើងបំពាក់មកុដដល់ម្ចាស់ជយលាភីឆ្នាំថ្មីផងដែរ៕