ពិធីករផ្នែកបុរសទាំងនេះ សុទ្ធតែពូកែវោហារស័ព្ទ និងប្រើប្រាស់ភាសាអង់គ្លេសល្អ
មិន​ត្រឹម​តែ​មាន​រូប​សម្បត្តិ​ស្រស់​សង្ហា​​ ពិធី​ករ​កម្ពុជា​ទាំង​នេះ ​​សុទ្ធ​តែ​មាន​ទេព​កោសល្យ​ ស្ទាត់​ជំនាញ​ក្នុង​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​វោហារ​ស័ព្ទ​នៅ​លើវេទិកា​ និង​កម្មវិធី​តូច​ធំ​ជា​ច្រើន​​នៅ​ក្នុង​ស្រុក​ ​ថែម​ទាំង​ជា​ពិធី​ករ​ដែល​អាច​ប្រើ​ប្រាស់​ភាសា​បរទេស​បាន​យ៉ាង​ល្អ​ថែម​ទៀត​ផង​។ មក​ស្គាល់​ពិធី​ករផ្នែកបុរស​​ដែល​អាច​​និយាយ​ភាសា​អង់គ្លេស​​បាន​យ៉ាង​ស្ទាត់​ជំនាញ​ទាំង ​៦ ខាង​ក្រោម​៖​
១.​ ជា ​វិបុល​
ជា​ពិធី​ករ​ Grade A ដែល​តែង​លេច​វត្តមាន​នៅ​តាម​បណ្ដា​កម្មវិធី​មង្គលការ​ ជប់លៀង​តាម​ក្រុម​ហ៊ុន​ផ្សេង​ៗ​ និង​កម្មវិធី​ថ្នាក់​ជាតិ​មួយ​ចំនួន​ទៀតផង​។​​ ពិធី​ករ​សម្បូរ​វោហារ​​រូប​នេះ​មិន​ត្រឹម​តែរៀបចំ​ពាក្យពេចន៍បាន​យ៉ាង​ល្អ​ ថែម​ទាំង​អាច​និយាយ​ភាសា​អង់​គ្លេស​បាន​ល្អ​នៅ​លើ​​វេទិកា​ធំ​ៗទៀត​ផង​។​​​​
២. ​ជា ​វណ្ណា​រិទ្ធ ​
ពិធី​ករ​​ប្រចាំ​ស្ថានីយ​ទូរទស្សន៍​បាយ័ន​រូប​នេះ​ ត្រូវ​បាន​មហាជន​អ្នក​គាំទ្រ​ស្គាល់​ថា​ជា​ពិធី​ករ​ដែល​ពូកែ​កំប្លុក​កំប្លែង ​វោហារ​ចាក់​ទឹក​មិន​លិច​។ ​​​រូប​លោក​តែង​មាន​វត្តមាន​ក្នុង​កម្មវិធី​ធំ​ៗ​ លំដាប់​ជាតិ​ជាក់​ស្ដែង​ក្នុង​កម្មវិធី​ ស៊ីហ្កេម ដែល​កម្ពុជា​ជា​ម្ចាស់​ផ្ទះ​ លោក​ត្រូវ​បាន​អញ្ជើញ​ជា​ពិធី​ករ​​សម្រប​សម្រួល​​ជា​ភា​សា​ខ្មែរ ​និង​បក​ប្រែ​ជា​ភាសា​អង់​គ្លេស​បាន​យ៉ាងល្អថែម​ទៀត​ផង​។
៣.​ តា ​ប៊ុយ​
មិន​ត្រឹម​​ជា​ពិធី​ករ​ល្បី​ឈ្មោះ​ តា​ប៊ុយ ​ថែម​ទាំង​ជា​អតីតអ្នក​គ្រប់​គ្រង​កម្មវិធី​​​ដ៏​លេច​ធ្លោ​ម្នាក់​នៅ​ស្ថានីយ​ទូរទស្សន៍​ MYTV​។ ​ពិធី​ករ​សង្ហា​​រូប​នេះ​មាន​ទេព​កោសល្យ​ និង​និយាយ​ភាសា​អង់គ្លេស​បាន​យ៉ាង​ល្អ​ ថែម​ទាំង​មាន​​សមត្ថភាព​ខ្ពស់​ក្នុង​ការ​សម្រប​សម្រួល​​កម្មវិធី​ទូរទស្សន៍​ផងដែរ។
៤.​ វី យ៉ា​រ៉ូ​​​​​​
សិល្បករ​ពេញ​ដោយ​សមត្ថភាព ហើយ យារ៉ូ ក៏​ជា​​ពិធី​ករ​ពេញ​ដោយ​វោហារ​ចាក់​ទឹក​មិន​លិច​មួយ​រូប​ផង​ដែរ។ អតីត​និស្សិត​របស់​សាកលវិទ្យាល័យ​ភូមិន្ទ​ភ្នំពេញ​រូប​នេះ ​មាន​សមត្ថភាព​គួរ​ឱ្យ​សរសើរ​ទាំង​ផ្នែក​សិល្បៈ និង​ការ​សិក្សា។ ​ជា​និស្សិត​ផ្នែក​អក្សរ​សាស្ត្រ​ ថែម​ទាំង​ទើប​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​សញ្ញាបត្រ​អនុបណ្ឌិត​ផ្នែក ​​Professional Master in Cooperate Communication Management ទើបធ្វើ​ឱ្យ​រូប​លោក​មាន​សមត្ថភាព​ពេញ​លេញ​ក្នុង​ការ​​ប្រើ​ប្រាស់​ភាសា​អង់គ្លេស​បាន​យ៉ាង​ល្អ​នៅ​ក្នុង​អាជីព​ជា​អ្នក​សម្របសម្រួល​កម្មវិធី​លោកកាន់​។​
៥. ទ្រីវ ថនដេវីដ
ពិធី​ករ​​វ័យ​ក្មេង​ ដេវីដ​ ដែល​គ្រប់​គ្នា​តែង​ឃើញ​វត្តមាន​លោក​តាម​កម្មវិធី​កម្សាន្ត​ សប្បាយ​ៗ ​​​តាម​រយៈ​ការ​លេង​សើច​ គួប​ផ្សំ​ជាមួយ​ទេព​កោសល្យ​ផង​នោះ​បាន​ជំរុញ​ឱ្យ​ពិធី​ករ​វ័យ​ក្មេង​រូប​នេះ​មាន​ភាព​ល្បី​ល្បាញ​ឡើង​មួយ​កម្រិត​​បន្ថែម​ទៀត​។​​​ ដេវីដ​ មិន​ត្រឹម​តែ​ពូកែសម្ដី​ ងាក​មក​ការ​និយាយ និង​ប្រើ​ប្រាស់​ភាសា​អង់គ្លេស​វិញ​ក៏​មិន​ចាញ់​ពិធី​ករ​ប៉ុន្មាន​រូប​ខាង​លើ​ដែរ​។
៦. Cham Nou Jimmy
Jimmy  ដែល​ជា​គូ​ស្នេហ៍​ពិធី​ការិនី​រូប​ស្រស់​​​ ម៉េង ​ជីមមី ត្រូវ​បាន​មហាជន​ស្គាល់ ​និង​សរសើរ​ពី​សមត្ថភាព​នៃ​ការ​និយាយ​ភាសា​អង់គ្លេស​ក្នុង​អាជីព​ជា​ពិធី​ករ​មួយ​រូប​។​ ធំធាត់​ និង​រស់​នៅ​​អាមេរិក ដូចនេះ​ប្រាកដ​ណាស់​ថា​លោក​និយាយ​ភាសា​អន្តរជាតិ​មួយ​នោះ​យ៉ាង​ស្ទាត់​ជំនាញ បូករួម​ជា​និស្សិត​បញ្ចប់​ការ​សិក្សា​នៅ​​រដ្ឋ​ Cal ​ទីក្រុង​ឡុងប៊ិក។ ​​ដូច្នេះ​ហើយ​​ជា​មូលហេតុ​ធ្វើឲ្យ​​ពិធី​ករ​រូបង្ហា​ម្នាក់​នេះ អាច​ប្រើ​ប្រាស់ ​និង​និយាយ​ភាសា​អង់គ្លេស​បាន​យ៉ាង​រលូន​​​៕