សេង ដារ៉ាត់ រហ័សនាម D.A.R.T ជាបេក្ខជនម្នាក់ក្នុងកម្មវិធីប្រឡងរ៉េប The Rapper Cambodia ដោយលោកបានឡើងបង្ហាញសមត្ថភាពរ៉េបលើឆាកអស្ចារ្យ ចំពោះមុខProducer ទាំង ២ និង Coach ៤ រូបផ្សេងទៀត ប្រកបដោយភាពក្លាហាន និងភាពជឿជាក់បំផុត។
មុនពេលបញ្ចេញសមត្ថភាពឱ្យគ្រូបង្វឹក និង Producer បានឃើញ D.A.R.T បានលាតត្រដាងឱ្យដឹងថា លោកបានតស៊ូជិះម៉ូតូរយៈចម្ងាយជាង ៦០០ គីឡូម៉ែត្រ ពីទឹកដីកម្ពុជាក្រោម ដើម្បីមកចូលរួមប្រកួតប្រជែងកម្មវិធី The Rapper Cambodia វគ្គ AUDITION សប្ដាហ៍ទី១។ គ្រាន់តែដឹងបែបនេះភ្លាម កំពូលតារារ៉េប វណ្ណដា ដែលជា Producer ក្នុងកម្មវិធីនេះ ស្ទុះងើបហើបពីកៅអី បង្ហាញការភ្ញាក់ផ្អើលដែលបេក្ខជនរូបនេះតស៊ូ ហើយហ៊ានលះបង់ខ្លាំង ផ្សងគ្រោះថ្នាក់ ដើម្បីតាមចាប់ក្តីស្រមៃរបស់ខ្លួនឯងបែបនេះ។
ដារ៉ាត់ បេក្ខជនមកពីកម្ពុជាក្រោមតែម្នាក់គត់រូបនេះ បានលើកឡើងក្នុងវីដេអូហាយឡាយថា គ្រាន់តែឮដំណឹង The Rapper ភ្លាម លោកបានសម្រេចចិត្តលាឈប់ការងារនៅព្រៃនគរ ហើយធ្វើដំណើរមករាជធានី ដើម្បីតាមរកក្តីស្រមៃ។ លោកបន្តថា លោកមិនមែនមកប្រឡងធម្មតាទេ តែមកជាមួយឆន្ទៈ និងដើម្បីធ្វើជាស្ពានដល់បងប្អូនកម្ពុជាក្រោមដទៃទៀត។
នៅកណ្តាលឆាក The Rapper Cambodia ដារ៉ាត់ រហ័សនាម D.A.R.T បានស្រែកប្រាប់បងប្អូនខ្មែរក្រោមច្បាស់ៗថា ខ្មែរកម្ពុជាក្រោមអាចចូលប្រកួត The Rapper Cambodia បាន មិនដូចការលេចឮនៅទីនោះឡើយ។ ទន្ទឹមនឹងនោះ Producer វណ្ណដា ក៏បានប្រកាសឱ្យដឹងជាសាធារណៈតែម្តងថា មិនថាប្អូនខ្មែរកម្ពុជា ឬខ្មែរលើ សុទ្ធសឹងជាឈាមខ្មែរ ដូច្នេះគ្រប់គ្នាអាចដាក់ពាក្យចូលរួមប្រកួតកម្មវិធី The Rapper Cambodia រដូវកាលទី២ ទាំងអស់គ្នា។
ក្រឡេកទៅមើល បេក្ខជនដែលជិះម៉ូតូពីដែនដីខ្មែរក្រោមមករាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីស្រែករ៉េបឱ្យគ្រប់គ្នាបាន D.A.R.T ពិតជាធ្វើបានល្អខ្លាំងមែនទែន ដោយត្រូវគ្រូបង្វឹកដល់ទៅ ៤ នាក់ជាន់ហ្គាសយក តែចុងក្រោយលោកបានជ្រើសរើសចូលក្រុម Coachខ្មែរ១ជីវិត៕