កូនស្រីពៅរបស់តារាចម្រៀងសំនៀងផ្អែម អ្នកនាង ម៉េង កែវពេជ្ជតា ឈ្មោះ ម៉េង ពេជ្ជតាសង្វាពេជ្រ ហៅ អូនផ្អែម កាន់តែទទួលការចាប់អារម្មណ៍ខ្លាំងពីប្រជាជនកម្ពុជា ក្រោយអ្នកម្តាយរូបនេះបានដឹកដៃនាង ចូលរួមសម្តែងក្នុងពិធីបើកនិងបិទព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេម កាលពីពេលកន្លងទៅ។
ប្រាប់ចំពោះមុខអ្នកសារព័ត៌មានក្នុងស្រុកកាលពីពេលថ្មីៗ តារាចម្រៀង ម៉េង កែវពេជ្ជតា ថា អ្នកនាងដឹងច្បាស់ពីសមត្ថភាពសិល្បៈរបស់កូនស្រីខ្លួនឯង ប៉ុន្តែអ្នកនាងចង់ចំណាយពេលដុះខាត់សមត្ថភាពកូនឱ្យបានយូរបន្តិច ទើបបញ្ចេញឱ្យទស្សនិកជនបានឃើញ ព្រោះមិនចូលចិត្តនិយាយទុកមុន ចង់បង្ហាញឱ្យឃើញទង្វើតែម្តង។
អ្នកនាងបន្តថា កូនស្រីរបស់ខ្លួនមានទេពកោសល្យសិល្បៈល្អទាំងការប្រើប្រាស់ឧបករណ៍តន្ត្រី និងអាចបកស្រាយបទចម្រៀងបានយ៉ាងពីរោះរណ្តំ គ្រាន់តែអ្នកនាងមិនចង់អួតពីកូន និងមិនចង់បើកបង្ហាញកូនពេលដែលសមត្ថភាពនៅស្ទើរ ប៉ុន្តែពេលនេះអ្នកនាងបើកភ្លើងខៀវត្រួសត្រាយផ្លូវឱ្យកូនស្រីចូលសិល្បៈពេញទំហឹងហើយ និងត្រៀមឱ្យ អូនផ្អែម Cover បទចម្រៀងចាស់ៗរបស់អ្នកនាងឡើងវិញ និងមានត្រៀមបទចម្រៀងថ្មីឱ្យច្រៀងដោយផ្ទាល់ផងដែរ។
ទន្ទឹមការលើកឡើងរបស់អ្នកម្តាយ អូនផ្អែម ពន្លកសិល្បករថ្មី ក៏បានឱ្យដឹងថា ធំឡើងនាងចង់ក្លាយជាតារាចម្រៀងល្បីដូចម្តាយ ទាំងភ្លេង និងការច្រៀង។ នៅវ័យក្មេងក៏ពិតមែន តែកូនស្រីតារាចម្រៀង ម៉េង កែវពេជ្ជតា ចេះឧបករណ៍តន្រ្តីខ្មែរ-សម័យជិត ១០ ប្រភេទ រួមមាន ហ្គីតា វីយូឡុង ទ្រអ៊ូ ទ្រសោ ចាប៉ីដងវែង សាដៀវ និងឧបករណ៍ភ្លេងមួយចំនួនទៀត។ ដូច្នេះ កុំភ្លេចរង់ចាំមើលស្នាដៃរបស់យុវតីវ័យ ១៣ ឆ្នាំនេះ ឆ្ពោះទៅការក្លាយជាសិល្បករម្នាក់នាពេលអនាគត។
គួររំលឹកផងដែរថា កាលពីរាត្រីថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ទី ០២ ខែមីនាឆ្នាំ ២០២៣ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញឡើងផ្តល់នូបផ្កាដល់កូនស្រីតារាចម្រៀង ម៉េង កែវពេជ្ជតា ដោយផ្ទាល់ដៃនាពិធីអាហារសាមគ្គីអបអរសាទរទិវាវប្បធម៌ ៣ មីនា។ ក្រោយមក អូនផ្អែម ក៏ទទួលកិត្តិយសបានឡើងសម្តែងក្នុងពិធីបើកនិងបិទព្រឹត្តិការណ៍ស៊ីហ្គេមដែលកម្ពុជាធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះ ជាមួយអ្នកម្តាយរបស់នាងថែមទៀតផង ធ្វើឱ្យអ្នកម្តាយមានមោទកភាពជាពន់ពេកលើកូនស្រីពៅរូបនេះ៕