ទីបំផុត Kim Soo Hyun ចេញមុខបកស្រាយជុំវិញទំនាក់ទំនងជាមួយ Kim Sae Ron និងប្រកាសប្ដឹងគ្រួសារនាងទារសំណង ១២ ពាន់លានវ៉ុន
តាមរយៈសន្និសីទសារព័ត៌មានផ្សាយផ្ទាល់នៅថ្ងៃ​ចន្ទនេះ តារាសម្ដែងកូរ៉េ Kim Soo Hyun ​បាន​ទទួល​ស្គាល់​ថា​លោកពិតជា​ធ្លាប់មានទំនាក់ទំនងស្នេហាជាមួយតារាស្រី Kim Sae Ron ដែលបានធ្វើអត្តឃាតពិតមែន ប៉ុន្តែ​បាន​អះអាង​ថា ពួក​គេ​ទាក់ទងគ្នា​បាន​មួយ​ឆ្នាំ​ប៉ុណ្ណោះ។ Kim Soo Hyun បានហៅខ្លួនឯងថាជាមនុស្សកំសាកដែលមិនហ៊ានសារភាព​ជា​សាធារណៈ​ថាខ្លួន​ពិត​ជា​បាន​ណាត់​ជួប​ជាមួយ​ Kim Sae Ron។ ខាងក្រោមនេះ AMS សូមសង្ខេបចំណុចសំខាន់ៗខ្លះៗដែល តារាប្រុសរូបនេះបាននិយាយ៖
– Kim Soo Hyun បញ្ជាក់ថាលោក​មិន​ហ៊ាន​បង្ហាញ​ថា​ពួកគេធ្លាប់​មាន​ស្នេហា​ ព្រោះ​ខ្លាច​ថា​រឿង​ភាគ​រឿង Queen of Tear ដែល​កំពុង​ថត​នៅ​ពេល​នោះ​នឹង​មាន​បញ្ហា។
– និយាយបណ្ដើរស្រក់ទឹកភ្នែកបណ្ដើរ Kim Soo Hyun បានអះអាងថាក្នុងនាមជាតួឯកប្រុស លោកមិនអាចទទួលស្គាល់ថាធ្លាប់ទាក់ទង Kim Sae Ron បានទេនៅពេលនោះ ហើយសូម្បីតែឥឡូវនេះក៏ដោយក៏លោកនឹងនៅតែធ្វើការសម្រេចចិត្តដដែល ព្រោះ​វា​ជា​ការ​ទទួល​ខុស​ត្រូវ​របស់លោក​ក្នុង​នាម​ជា​តួ​ឯក។
-Kim Soo Hyun បានឱនក្បាលទៅកាន់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ ហើយបាននិយាយថាលោកបានគិតជាយូរមកហើយថាតើត្រូវបង្ហាញរឿងទាំងនេះឬអត់ ហើយតើមនុស្សគ្រប់គ្នានឹងបកស្រាយពាក្យរបស់លោកយ៉ាងដូចម្តេច? ប៉ុន្តែនៅពេលដែលរឿងរបស់លោក និង Kim Sae Ron ត្រូវបានលាតត្រដាង លោកត្រូវបានអ្នកលេង YouTube មួយចំនួនគំរាមកំហែង (blackmail) ហើយត្រូវមនុស្សជាច្រើនជេរប្រទេច ដូច្នេះទើបលោកត្រូវធ្វើសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយហើយនិយាយអំពីបញ្ហាដែលគ្រប់គ្នាចង់ដឹង។
-Kim Soo Hyun បាននិយាយថា លោកមិនដែលណាត់ជួប Kim Sae Ron នៅពេលនាងនៅជាអនីតិជននោះទេ ដោយពួក​គេ​បាន​ណាត់​ជួប​គ្នា​កាល​ពី​ ៥ ​ឆ្នាំ​មុន ហើយពួកគេគ្រាន់តែជាគូស្នេហ៍ធម្មតាដូចអ្នកដទៃ គ្រាន់តែទាំងពីរអ្នកជាតារាសម្តែង។
-Kim Soo Hyun បាន​និយាយ​ថា មូលហេតុ​ដែល​លោក​មិន​ទាក់ទង Kim Sae-ron ត្រឡប់​មក​វិញ​គឺ​ដោយ​សារ​តែ​អតីត​មិត្ត​ប្រុស​ម្នាក់​ទៀត​របស់ Kim Sae Ron… រួច​ហើយលោក​ក៏​ចាប់​ផ្ដើម​យំ ហើយ​​ថារឿង​នេះ​ធ្វើ​ឱ្យ​គ្រប់គ្នា​យល់​ច្រឡំ​លោក។ លោក​ថា គ្រួសារ Kim Sea-ron បាន​បំភ្លៃ​រឿង​នេះ ហើយ​ព្យាយាម​បង្ខូច​កេរ្តិ៍​លោក។
– ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​លិខិត​ទារ​បំណុលដែលខាងទីភ្នាក់ងារ​ផ្ញើ​ទៅ​ Kim Sae-ron នោះ លោក​អះអាង​ថា លោក​មិន​ដែល​ដឹង​រឿង​នេះ​ទេ រហូត​ដល់​មាន​ព័ត៌មានចេញមក។
– ចំណែកឆាត​ដែលខាង​ក្រុម​គ្រួសារតារាស្រី​បាន​លាតត្រដាងដោយ​អះអាង​ថា​ជា​ការ​ជជែក​គ្នា​រវាង​លោក ​និង​ Kim Sae-ron ព្រមទាំង​ឃ្លី​ប​សំឡេងនោះ លោកថា​ជា​រឿង​មិន​ពិត ។
-Kim Soo Hyun អះអាងថា តាមរយៈការធ្វើត្រួតពិនិត្យ (តែមិនបញ្ជាក់វិធីពិនិត្យទេ) អ្នកដែល Chat ជាមួយ Kim Sae Ron ក្នុងសារដែលគ្រួសារលាតត្រដាងនោះ មិនមែនជាលោកនោះទេ ប៉ុន្តែគឺអ្នកផ្សេងដែល Chat ជាមួយ Kim Sae Ron ក្នុងឆ្នាំ ២០១៦ និង ២០១៨ ប៉ុន្តែគ្រួសារ Kim Sae Ron មានចេតនាយកឆាតនេះមកគំរាមធ្វើបាបលោក ព្រោះលោកណាត់ជួបជាមួយ Kim Sae Ron តែមួយឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ។
– Kim Soo Hyun ថាលោកខ្លាចណាស់ថាលោកនឹងត្រូវគ្រួសារ Kim Sae-ron គំរាម ហើយ​បង្ខំ​ឱ្យ​ទទួល​ស្គាល់​ការ​ចោទ​ប្រកាន់​មិន​ពិត​ទាំង​នោះ ប៉ុន្តែ​លោក​មិន​អាច​ធ្វើ​បាន​ទេ ព្រោះ​លោកក៏​មាន​គ្រួសារត្រូវ​មើល​ថែ​ដែរ។
– បន្ទាប់មកមេធាវីរបស់ Kim Soo Hyun បាននិយាយថាពួកគេនឹងប្តឹងគ្រួសារ Kim Sae Ron ដោយទាមទារសំណងចំនួនដប់ពីរពាន់លានវ៉ុន (៨,១ លានដុល្លារ)។
– អ្នកយកព័ត៌មានស្រីម្នាក់បានសួរថា តើអាចប្រាប់អំពីលើកទីមួយដែលលោកបានជួប Kim Sae Ron បានទេ? Kim Soo Hyun មិនបានឆ្លើយសំណួរនេះទេ បន្ទាប់មកលោកក៏បានដើរចេញពីបន្ទប់សន្និសីទកាសែតភ្លាមៗ ៕