ស្ងាត់ តែមិនស្ងៀម Miss Universe Cambodia 2025 ថៃ នារីសុជាតា ហ្វីយ៉ាតា បានបន្តជួយដល់កងទ័ព និងជនភៀសសឹកកម្ពុជា ដោយបានវេរទឹកប្រាក់ចំនួន ៥ លានរៀល ស្មើនិង ១ ២៥០ ដុល្លារ តាមរយៈលោក តាំង គឹមឡេង។
លោក តាំង គឹមឡេង គឺជាបុគ្គលជួរមុខដែលតែងខ្នះខ្នែង ស្វែងរកជំនួយមិនថាជាថវិកា ឬ សម្ភារដើម្បីជួយដល់កងទ័ព និងជនភៀសសឹក។ ថ្មីៗនេះ លោកបានអំពាវនាវ សូមឱ្យមានការចូលរួមពីសំណាក់សប្បុរសជនជិតឆ្ងាយមិនថាតិចឬច្រើនក្ដី ដើម្បីទិញ ទឹកសុទ្ធ អាវក្រោះ ក៏ដូចជាសម្ភារៈចាំបាច់បន្ថែមជូនដល់កងទ័ពនៅឯជួរមុខ។
ជាមួយគ្នា អ្នកនាង ហ្វីយ៉ាតា ដែលមហាជនស្គាល់ថាជា Miss Universe Cambodia 2025 បានចាត់ចែងក្រុមការងារឱ្យទាក់ទងជាបន្ទាន់ទៅកាន់លោក តាំង គឹមឡេង ហើយបានធ្វើការបាញ់ថវិកាចំនួន ១,២៥០ ដុល្លារ ដែលស្មើនិង ៥ លានរៀលដើម្បីជាចំណែកជួយដល់កងទ័ពនិងជនភៀសសឹកខ្វះខាត។
ដ្បិតថារយៈក្រោយនេះ ស្ថានភាពនៅតាមតំបន់តាមបន្ទាត់ព្រំដែនហាក់ស្ងប់ស្ងាត់ និងមិនឡើងកម្ដៅដូចក្នុងរយៈពេលចុងឆ្នាំមុន ប៉ុន្តែតម្រូវការស្បៀង និងអាហារហូបចុក ព្រមទាំងសម្ភារៈរបស់កងទ័ពជួរមុខ និងជនភៀសសឹកនៅតែជារឿងចម្បងគួរបន្តការយកចិត្តទុកដាក់៕