ការទន្ទឹងរង់ចាំរយៈពេលជាយូររបស់ហ្វេនៗ និងបណ្តាហ្វេនផេកគាំទ្រវិស័យ beauty pageant នៅកម្ពុជា បានក្លាយជាការពិតហើយ បន្ទាប់ពីបវរកញ្ញារាងខ្ពស់ស្រឡះ ចន សុទីម៉ា ប្រកាសខ្លួនត្រឡប់មកអង្រួនវិស័យ Beauty Pageant វិញតាមការទទូចសុំរបស់ហ្វេនៗច្រើនឆ្នាំនេះ។
ត្រឡប់មកវិញលើកនេះ ចន សុទីម៉ា សម្រេចចិត្តដាក់ពាក្យចូលប្រកួតកម្មវិធី Miss Universe Cambodia 2023 ដោយយប់មិញនេះ ទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការ Miss Universe Cambodia បានប្រកាសនាងចូលក្នុងបញ្ជីបេក្ខនារីជាប់តាមរយៈរូបថតលើកដំបូង 𝐌𝐢𝐬𝐬 𝐔𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐬𝐞𝐂𝐚𝐦𝐛𝐨𝐝𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 ត្រៀមឆ្ពោះទៅវគ្គសម្ភាសន៍ផ្ទាល់នាពេលឆាប់ៗនេះ។
គ្រាន់តែឃើញការប្រកាសនេះភ្លាម ហ្វេនៗអ្នកគាំទ្របវរកញ្ញារូបស្រស់នេះ បាននាំគ្នាចូលទៅ Comment អបអរនាងព្រោងព្រាត និងបានធ្វើការទស្សន៍ទាយទុកមុនថា នាងមកយកមកុដ MUC 2023 តែម្តង ព្រោះតែពួកគេជឿជាក់លើសមត្ថភាព ភាពស្រស់ស្អាត និងឆន្ទៈរបស់បវរកញ្ញារូបនេះ។ សូម្បីតែ សិល្បករ-សិល្បការិនីមួយចំនួនក៏ទាយថា នាងទៅយកមកុដកម្មវីធីនេះតែម្តងដូចគ្នាដែរ។
ក្រឡេកមកសាមីខ្លួនវិញនោះ ចន សុទីម៉ា បានចែករំលែករូបថតរបស់ខ្លួន ដោយភ្ជាប់ជាមួយពាក្យមួយម៉ាត់យ៉ាងខ្លីថា «Hi Miss universe» ហាក់បញ្ជាក់ឱ្យដឹងថា នាងត្រៀមខ្លួនជាស្រេចសម្រាប់ការប្រកួតដ៏ធំនេះ។
សូមជម្រាបថា ឆ្នាំនេះ ចន សុទីម៉ា មានអាយុ ២៣ ឆ្នាំ ទម្ងន់ ៥៥ គីឡូក្រាម កម្ពស់ 1.82 cm។ សុទីម៉ា ធ្លាប់ជាអតីតជយលាភីរងទី២ (2nd Runner Up) នៃកម្មវិធី Miss Universe Cambodia 2019 ហើយក៏ជាជយលាភីលំដាប់រងទី៤ (4th Runner Up) នៃកម្មវិធី Miss Tourism International 2019 នៅប្រទេសម៉ាឡេស៊ី និងជាម្ចាស់ជយលាភីMiss Dreaming Girl of the year 2019-2020។ មិនតែប៉ុណ្ណោះ នាងក៏ធ្លាប់ជាកញ្ញាឯកលំដាប់រងទី២ (2nd Runner Up) នៃកម្មវិធី Miss Grand Cambodia 2017 ផងដែរ។
គេជឿជាក់ថា វត្តមាន ចន សុទីម៉ា នឹងអង្រួនឆាកប្រកួត Miss Universe Cambodia 2023 ឱ្យក្តៅគគុកដូចបាយពុះ ព្រោះឆ្នាំនេះមានបេក្ខភាពជើងខ្លាំងជាច្រើនបានដាក់ពាក្យចូលរួមប្រកួតប្រជែងដណ្តើមមកុដឆ្នាំនេះ៕