ទីបំផុត ចន សុទីម៉ា ត្រឡប់មកអង្រួនវិស័យ beauty pageant វិញហើយ!
ការទន្ទឹងរង់ចាំរយៈពេលជាយូររបស់ហ្វេនៗ និងបណ្តាហ្វេនផេកគាំទ្រវិស័យ beauty pageant នៅកម្ពុជា បានក្លាយជាការពិតហើយ បន្ទាប់ពីបវរកញ្ញារាងខ្ពស់ស្រឡះ ចន សុទីម៉ា ប្រកាសខ្លួនត្រឡប់មកអង្រួនវិស័យ Beauty Pageant វិញតាមការទទូចសុំរបស់ហ្វេនៗច្រើនឆ្នាំនេះ។
ត្រឡប់មកវិញលើកនេះ ចន សុទីម៉ា សម្រេចចិត្តដាក់ពាក្យចូលប្រកួតកម្មវិធី​ Miss Universe Cambodia 2023 ដោយយប់មិញនេះ ទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការ Miss Universe Cambodia បានប្រកាសនាងចូលក្នុងបញ្ជីបេក្ខនារីជាប់តាមរយៈរូបថតលើកដំបូង 𝐌𝐢𝐬𝐬 𝐔𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐬𝐞𝐂𝐚𝐦𝐛𝐨𝐝𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 ត្រៀមឆ្ពោះទៅវគ្គសម្ភាសន៍ផ្ទាល់នាពេលឆាប់ៗនេះ។
គ្រាន់តែឃើញការប្រកាសនេះភ្លាម ហ្វេនៗអ្នកគាំទ្របវរកញ្ញារូបស្រស់នេះ បាននាំគ្នាចូលទៅ Comment អបអរនាងព្រោងព្រាត និងបានធ្វើការទស្សន៍ទាយទុកមុនថា នាងមកយកមកុដ MUC 2023 តែម្តង ព្រោះតែពួកគេជឿជាក់លើសមត្ថភាព ភាពស្រស់ស្អាត និងឆន្ទៈរបស់បវរកញ្ញារូបនេះ។ សូម្បីតែ សិល្បករ-សិល្បការិនីមួយចំនួនក៏ទាយថា នាងទៅយកមកុដកម្មវីធីនេះតែម្តងដូចគ្នាដែរ។
ក្រឡេកមកសាមីខ្លួនវិញនោះ ចន សុទីម៉ា បានចែករំលែករូបថតរបស់ខ្លួន ដោយភ្ជាប់ជាមួយពាក្យមួយម៉ាត់យ៉ាងខ្លីថា «Hi Miss universe» ហាក់បញ្ជាក់ឱ្យដឹងថា នាងត្រៀមខ្លួនជាស្រេចសម្រាប់ការប្រកួតដ៏ធំនេះ។
សូមជម្រាបថា ឆ្នាំនេះ ចន សុទីម៉ា មានអាយុ ២៣ ឆ្នាំ ទម្ងន់ ៥៥ គីឡូក្រាម កម្ពស់ 1.82 cm។ សុទីម៉ា ធ្លាប់ជា​​អតីត​ជយលាភី​រង​ទី២​ (2nd Runner Up)​ នៃ​កម្មវិធី Miss Universe Cambodia 2019 ហើយក៏​ជា​ជយលាភីលំដាប់​រង​ទី​៤ (4th Runner Up)​ នៃ​​កម្មវិធី Miss Tourism International 2019 នៅ​ប្រទេស​ម៉ាឡេស៊ី និង​​ជា​ម្ចាស់ជយលាភី​​Miss Dreaming Girl of the year 2019-2020។ មិនតែប៉ុណ្ណោះ នាង​ក៏​ធ្លាប់​ជា​កញ្ញាឯក​លំដាប់រង​ទី​២ (2nd Runner Up) នៃ​កម្មវិធី Miss Grand Cambodia 2017 ផង​ដែរ​។
គេជឿជាក់ថា វត្តមាន ចន សុទីម៉ា នឹងអង្រួនឆាកប្រកួត Miss Universe Cambodia 2023 ឱ្យក្តៅគគុកដូចបាយពុះ ព្រោះឆ្នាំនេះមានបេក្ខភាពជើងខ្លាំងជាច្រើនបានដាក់ពាក្យចូលរួមប្រកួតប្រជែងដណ្តើមមកុដឆ្នាំនេះ៕