ភាពយន្តរឿង «សង្សារ ១៤ ថ្ងៃ» ដែលដកស្រង់ចេញពីសៀវភៅប្រលោមលោកស្នេហាដ៏ល្បីល្បាញ «សង្សារ ១៤ ថ្ងៃ» ពេលនេះកំពុងចាកបញ្ចាំងគ្រប់រោងភាពយន្តទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។
ស្របពេលដែលរឿងនេះកំពុងចាក់បញ្ចាំង ស្រីស្អាត ស៊ឹម ស្រីនិច តួឯកស្រី កាន់ យ៉ានី ក្នុងរឿងនេះបានប្រាប់ឱ្យអ្នកសារព័ត៌មានក្នុងស្រុកដឹងថា នាងរំភើប និងសប្បាយចិត្តខ្លាំងមែនទែន ដែលស្នាដៃរឿងថតចប់ជាយូរនេះត្រូវបញ្ចេញលើទីផ្សារ។ រំលឹកដល់រឿងនេះ ស្រីនិច ញញឹមបិទមាត់មិនជិត ព្រោះនឹកឃើញដល់អនុស្សាវរីយ៍ល្អៗដែលបានកើតឡើងអំឡុងពេលថតរឿងនេះ។
ក្នុងនាមជាតារាសម្តែងម្នាក់ ស្រីនិច បានដាក់អារម្មណ៍ និងមនោសញ្ចេតនាយ៉ាងជ្រាលជ្រៅតាមតួអង្គរបស់ យ៉ានី ដែលនាងត្រូវឈឺចាប់ គ្រាំគ្រា ឯកា ព្រោះសេចក្តីស្នេហាដែលមានរយៈពេលត្រឹម ១៤ ថ្ងៃ។
សាច់រឿង «សង្សារ ១៤ ថ្ងៃ» មិនត្រឹមតែធ្វើឱ្យប្រិយមិត្តអ្នកអានជក់ចិត្តដិតអារម្មណ៍ប៉ុណ្ណោះទេ តែសាច់រឿងនេះ យ៉ានី ក៏បានបង្រៀនឱ្យ ស្រីនិច្ច ដែលជាអ្នកសម្តែងផ្ទាល់មានភាពរឹងមាំបានច្រើន បន្ទាប់ពីឆ្លងកាត់ការសម្តែងដែលមានអត្ថន័យលើកទឹកចិត្តយ៉ាងធំធេង។ នេះបើយោងតាមការបង្ហោះលើទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការរបស់ Ah Nich។
ក្នុងសំណេរបង្ហោះខាងលើ តារាសម្តែងលេចធ្លោរូបនេះ ក៏បានអរគុណដល់ លោក សុខ ចាន់ផល ដែលជាអ្នកនិពន្ធ និងជាអ្នកដឹកនាំរឿងនេះ ដែលលោកបានផ្តល់ទំនុកចិត្តលើនាងកាលពីច្រើនឆ្នាំមុន អំឡុងពេលដែលនាងមានបទពិសោធន៍តិចតួចក្នុងការសម្តែង ហើយក៏អរគុណបងៗក្រុមការងារគ្រប់ផ្នែកដែលស្រលាញ់យកចិត្តទុកដាក់លើនាងអំឡុងពេលថត។ វាពិតជាមានអត្ថន័យសម្រាប់នាងខ្លាំងណាស់។
ក្នុងនោះផងដែរ ស្រីនិច ថាប្រិយមិត្តនឹងនៅតែដិតដានអារម្មណ៍ជាប់ក្នុងសាច់រឿងប្រលោមលោក «សង្សារ ១៤ ថ្ងៃ» ហើយនាងចង់ប្រាប់ថា នាងបានព្យាយាមអស់ពីសមត្ថភាពក្នុងការសម្តែងរឿង «សង្សារ ១៤ ថ្ងៃ» ដូច្នេះប្រិយមិត្តអ្នកគាំទ្រប្រលោមលោកស្នេហាមួយក្បាលនេះ កុំភ្លេចទៅទស្សនារឿងនេះឱ្យបានច្រើនកុះករ៕