មួយវិញទៀត CSFF នឹងរៀបចំលើកទី២ (CFI 2.0) ក្រោមប្រធានបទ «ពីឆៅទៅឆ្អិន៖ ប៉ិនគិត ប៉ិនថត»វិញ។ កម្មវិធីនេះ បានប្រព្រឹត្តទៅ កាលពីថ្ងៃសៅរ៍កន្លងមកនេះ  ដែលបានបញ្ចប់ដោយជោគជ័យនៅ «ផ្ទះមេត្តា» ក្រោមការចូលរួម ពីយុវជនស្រលាញ់ការនិពន្ធ និងថតភាពយន្តជាច្រើនរូប!
កម្មវិធីនេះយើងក៏មានវាគ្មិន ២ រូប ដែលមានបទពិសោធន៍ សម្បូរបែប គឺ៖
• លោក មុនី កណ្ណដារង្គ – អ្នកដឹកនាំរឿង លោកជាអ្នកដឹកនាំ​វីឌីអូពាណិជ្ជកម្មឯករាជ្យ និងជាជ័យលាភីCSFF 2018
• អ្នកនាង ឈាង សុម៉ាលីន – អ្នកសរសេរមាតិកា និងជាអ្នកនិពន្ធរឿងខ្លី និងជាមេប្រយោគមហោស្រព CSFF 2024។
ពួកគាត់បានបង្ហាញពីបទពិសោធន៍ផ្ទាល់ខ្លួន និងចែករំលែកចំណេះដឹងសំខាន់ៗ នានា ដែលពាក់ពន្ធ័នឹងការតាក់តែង សាច់រឿង ការដឹកនាំរឿង និងចំណេះដឹងទូទៅ មួយចំនួនទៀតទាក់ទងនិងការផលិតរឿងខ្លី ដើម្បីឱ្យទស្សនិកជនបានវែកញែក យ៉ាងជ្រៅជ្រះក្នុងបរិយាកាសសប្បាយរីករាយ និងពោរពេញដោយចំណេះដឹង។
កញ្ញា ឃុំ ធីតា ទទួលបន្ទុកកម្មវិធី CFI 2.0 បានលើកឡើងប្រយោជន៍ ៣ ចំណុចសំខាន់ៗពី កម្មវិធី«កិច្ចស្វែងយល់ពីភាពយន្ត ចតុមុខ» ដល់អ្នកចូលរួម៖ «១. ពិភាក្សា និងសាកសួរវាគ្មិនកត្តិយសដែលមានស្នាដៃល្បីល្បាញក្នុងវិស័យភាពន្តនៅកម្ពុជា  និង ជាជ័យលាភីរបស់មហោស្រពភាពយន្តខ្លីចតុមុខ។ ២. ស្វែងយល់បន្ថែមពីរបៀបដាក់ពាក្យ និងព័ត៌មានលម្អិតរបស់មហោស្រព ភាពយន្តខ្លីចតុមុខ ដើម្បីអាចរៀបចំលក្ខណៈក្លាយជាសមិទ្ធិករភាពយន្តនាពេលអនាគត។ ៣. ផ្សារភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងជាមួយ អ្នកស្រលាញ់វិស័យភាពដូចគ្នាជាច្រើនរូបផងដែរ។»
រីឯ លោក កេន ស៊ីដនី ជាសមិទ្ធិករឯករាជ្យផ្នែកភាពយន្តឯកសារ ហើយចង់ស្វែងយល់ពីការនិពន្ធភាពយន្តប្រតិដ្ឋ បានសម្តែង ចំណាប់អារម្មណ៍ថា៖​ «កម្មវិធី CFI 2.0 នេះជាឱកាសដ៏ល្អមួយសម្រាប់អ្នកនិពន្ធថ្មីថ្មោង ដែលចង់បានគំនិតស្វែងយល់ ដ៏មានប្រយោជន៍។ ធម្មតាការពិគ្រោះជាមួយសមិទ្ធិករមានបទពិសោធន៍បែបនេះ ច្រើនតែមានតម្លៃថ្លៃ នៅកម្មវិធីផ្សេង។ តែក្រុម ការងារ«ឈូករ័ត្ន» និង«ចតុមុខ»បានសម្រួលឱ្យដល់អ្នកចូលរួមដោយមិនគិតថ្លៃ។ ជារួម ខ្ញុំបាទគាំទ្រកម្មវិធីដែលទ្រទ្រង់ដល់ យុវជនកម្ពុជាបែបនេះ។
សិក្ខាសាលាអំពីការប្រើប្រាស់ភ្លើងក្នុងការថតភាពយន្ត ដែលរាប់ថាជាកម្មវិធី«កិច្ចស្វែងយល់ពីភាពយន្តចតុមុខ»លើកទី៣ និងចុងក្រោយ ក្នុងជំនាន់ទី១៤នេះ កំពុងប្រកាសទទួលពាក្យចូលរៀន ដើម្បីឱ្យអ្នកទាំងអស់គ្នាបានយល់ដឹងឱ្យកាន់តែ ច្បាស់ជាងមុន អំពីទ្រឹស្តី និង ការប្រើប្រាស់ភ្លើង ដោយមានការចូលរួមពីដៃគូសហគមន៍ ដូចជាCamera Hut, Aputure, និង Amaran ដែលជា យីហោគ្រឿងភ្លើងនាំមុខ ក្នុងវិស័យភាពយន្តជុំវិញពិភពលោក។  ជាពិសេស បេក្ខជនដែលជាប់នឹង មានឱកាសរៀន ជាមួយ គ្រូបង្វឹក ដែលជាកំពូលអ្នកជំនាញប្រើភ្លើងយីហោនេះ មកពីសិង្ហបុរី និងកម្ពុជាផងដែរ។
• កាលបរិច្ឆេទ៖ ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ និងសុក្រ ទី ១០ និង១១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥
• ទីតាងសិក្ខាសាលា៖ Deity Studio (https://maps.app.goo.gl/r9vtduqXNafUGegp7)