៥. សហគ្រាសសង្គម Growway Partner
៦. អង្គការ United Religions Initiatives
៧. ក្រុម CamASEAN Youth’s Future
ក្រៅពីនោះ មានកិច្ចសហការរៀបចំជាមួយក្រុម «សម្លេងជនជាតិដើមភាគតិច» និង ទីតាំងផ្តល់ជូនដោយ  F3។»
បើតាមលោក ម៉ៅ សាមឺឌី អ្នកគ្រប់គ្រងវគ្គចែករំលែករបស់មហោស្រព និងជាគ្រូបណ្តុះបណ្តាល ថ្នាក់ខ្ពស់ របស់ «អង្គការយុវសន្តិភាព»៖​ «មូលហេតុដែល «យុវសន្តិភាព» ចូលរួមរៀបចំ មហោស្រពនេះ គឺដើម្បីឱ្យយុវជនទាំងពីអង្គការយើង និងពីមជ្ឈដ្ឋានផ្សេង បានរៀនសូត្រ ពីការចែករំលែក ពីវាគ្មិនដែលនឹងស្ម័គ្រចិត្តផ្តល់បទបង្ហាញ និងបទពិសោធន៍ នៅថ្ងៃនោះ។ វគ្គនីមួយៗ មានផ្សេងៗគ្នា ហើយក៏ដំណាលគ្នាតាមបន្ទប់ពី៣ ទៅ៥ដែរ។ ដូច្នេះយុវជនដែល ចូលរួម អាចរើសប្រធានបទ និងម៉ោងដែលខ្លួនចាប់អារម្មណ៍ ទៅតាមពេលវេលារបស់ខ្លួន ពីព្រឹក ដល់រសៀល ដោយមិនចាំបាច់នៅសាលធំមួយកន្លែង១ថ្ងៃពេញនោះទេ។»
រីឯលោកស្រី សៀន សុខនី អ្នកគ្រប់គ្រង់ស្តង់ពិព័រណ៌ និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាយុវជន របស់មហោស្រព បានបញ្ជាក់ថា៖ «ក្រៅពីការចែករំលែកតាមថ្នាក់ យើងនៅមានការតាំងពិព័រណ៍ ស្នាដៃ និងសមិទ្ធិផលពីអង្គការដៃគូ និងក្រុមយុវជននានាជិត១០ស្តង់ ដើម្បីឱ្យអ្នកចូលរួមបាន ស្វែងយល់បន្ថែមពីការងារ និងសកម្មភាពស្ថាប័នទាំងនោះ និងអាចស្វែងរកឱកាសការងារ ឬ ហាត់ការ តាមចំណង់ចំណូលចិត្តរបស់ខ្លួន។ ដោយសារនាងខ្ញុំ តំណាងឱ្យ ក្រុម«សម្លេងជនជាតិ ដើមភាគតិច» ក្រុមនាងខ្ញុំនឹងច្រៀង ក៏ដូចជាសម្តែងជូនទស្សនិកជន នៅរាត្រីថ្ងៃទី១ផងដែរ។»
មហោស្រពឆ្នាំនេះ ត្រូវបានសហការរៀបចំ និងរួមថវិកាប្រារព្ធធ្វើដោយ៖ ១.មជ្ឈមណ្ឌលដើម្បី សម្រុះសម្រួលការវិវាទ នៅកម្ពុជា ២. មជ្ឈមណ្ឌល Advanced Centre for Empowerment ៣. អង្គការភាពយន្តឈូករ័ត្ន ៤. អង្គការយុវសន្តិភាព ៥. សហគ្រាសសង្គម Growway Partner ៦. អង្គការ United Religions Initiatives ៧. ក្រុម CamASEAN Youth’s Future។ ក្រៅពីនោះ មាន កិច្ចសហការរៀបចំជាមួយក្រុម «សម្លេងជនជាតិដើមភាគតិច» និង ទីតាំងផ្តល់ជូនដោយ  F3។ ទោះបីជាយ៉ាងណាក៏ដោយ មហោស្រពនៅតែបន្តទទួលការចូលរួមជាថវិកាបន្ថែម ដើម្បីសម្រេច សមិទ្ធិផលជំនាន់ទី១របស់ខ្លួន ដោយរលូន។ ដើម្បីចូលរួមស្មារតីនេះ លោកអ្នកអាចបរិច្ចាគមក មហោស្រព តាមរយៈ៖​ ABA – 007 352 525 – MEAS SAVATH, SUM SITHEN, AIN CHHEANGTOING ៕