ចំនែកឯថវិកានៅក្នុងឆ្នាំនេះ ក្រុមឡាឈូក នឹងយកទៅឧបត្ថម្ភការជីកអណ្ដូងទឹកនៅក្នុងខេត្តមណ្ឌលគិរី ដើម្បីជួយដល់ប្រជាជនក្នុងតំបន់ដែលជួបប្រទះការខ្វះខាតទឹកប្រើប្រាស់នៅក្នុងរដូវប្រាំង។
ការរីករាលដាលនៃជម្ងឺកូវីដ១៩ បង្ករជាបញ្ហាលំបាកមួយចំនួនដល់ក្រុមឡាឈូក។ ប៉ុន្តែស្ថាបនិកវ័យក្មេងរូបនេះបានលើកឡើងថា៖
“យើងបានរៀបចំអនុវត្តវិធានការការពារជម្ងឺកូវីដ១៩ដល់ភ្ញៀវដែលនឹងចូលរួម។  ទោះបីជាលំបាកច្រើនជាងឆ្នាំមុនក្តី ទឹកចិត្តស្រឡាញ់ និងការគាំទ្រពីសំណាក់សាធារណៈជនជាកម្លាំងចិត្តឱ្យពួកយើងបន្តរៀបចំកម្មវិធីនេះឡើង។ ពួកយើងបានត្រៀមខ្លួនរួចរាល់ និងបេ្ដជ្ញាចិត្តថានឹងធ្វើ​ឱ្យយាត្រាកាន់តែអស្ចារ្យជាងឆ្នាំមុនទៀត”
គួររំលឹកផងដែរថាកាលពីឆ្នាំ២០២០ កម្មវិធីយាត្រារបស់ក្រុមឡាឈូកបានធ្វើឡើងនៅ The Factory Phnom Penh និងទទួលបានជោគជ័យយ៉ាងធំ ដោយមានអ្នកចូលរួមផ្ទាល់រហូតដល់ជាង ៤០០ នាក់ឯណោះ។
លោកក៏រំពឹងផងដែរថាក្រុមហ៊ុន ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ ឬអង្គការនានានឹងចូលរួមឧបត្ថម្ត ឬសហការជាមួយយាត្រា០២ ដើម្បីឱ្យកម្មវិធីដំណើរការទៅមុខដោយរលូន។ “យើងធ្វើនេះមិនមែនដើម្បីតែប្រយោជន៍ក្រុមឡាឈូកនោះទេ យើងធ្វើដើម្បីប្រយោជន៍រួម ជាពិសសេសយើងចង់លើកទឹកចិត្តឱ្យយុវជនខ្មែរដែលមានគំនិតបង្កើតថ្មីកុំបោះបង់ចោលក្ដីស្រម៉ៃរបស់ខ្លួនបើទោះបីជាមានឧបសគ្គយ៉ាងណាក៏ដោយ”។
លោកបានបន្តថា៖ យើងសង្ឃឹមថាបងប្អូនទាំងអស់គ្នានឹងចូលរួមទស្សនា និងគាំទ្រកម្មវិធីយាត្រា០២របស់យើងក្នុងឆ្នាំនេះឱ្យបានច្រើនកុះករ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ឡាឈូកជាក្រុមបង្កើតឡើងពីនិស្សិតសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ ក្នុងឆ្នាំ២០១៤ និងធ្លាប់មានវត្តមានបង្ហាញម៉ូតនៅកម្មវិធីធំៗដូចជាអង្គរសង្ក្រាន (២០១៧-២០១៨) កម្មវីធីអបអរខួបសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រសិល្បៈ (២០១៤-២០១៨) និងកម្មវិធីធំៗជាច្រើនទៀត។
សម្រាប់ព័ត៍មានបន្ថែម ឬទំនាក់ទំនងបរិច្ចាគឧបត្ថម្ភទៅលោកអ៊ិត សុវណ្ណារាជ ស្ថាបនិកក្រុមឡាឈូក និងអ្នកសម្របសម្រួលកម្មវិធី «យាត្រា០២» តាមទូរស័ព្ទលេខ (+855) 10 918 485 អុីម៉ែល lachhouk.yeatraa@gmail.com ឬទំព័រហ្វេសបុក La CHHOUK Recycled & Creative Fashion។