ឱកាសតំណាងកម្ពុជាលើឆាកអន្តរជាតិរបស់ វ៉ាន់ ប៊ី បវរកញ្ញាភេទទី៣កម្ពុជា ឆ្នាំ ២០២១/២០២២ បានមកដល់ហើយ ដោយនាងនឹងធ្វើដំណើរចេញពីអាកាសយានដ្ឋានអន្តរជាតិភ្នំពេញ ទៅប្រកួតកម្មវិធី Miss International Queen Pageant នៅប្រទេសថៃ នាថ្ងៃទី១២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២៣ ខាងមុខ វេលាម៉ោង ៧ ព្រឹក។
គេសង្គេតឃើញថា Miss Queen Cambodia 2021/2022 កញ្ញា វ៉ាន់ ប៊ី មានការត្រៀមខ្លួនយ៉ាងល្អសម្រាប់ការប្រកួតអន្តរជាតិនាពេលដ៏ខ្លីខាងមុខនេះ ពិសេសឆ្នាំនេះនាងទទួលបានការឧបត្ថម្ភឈុត evening gown រហូតដល់ទៅជិត ១៥ ហាងឯណោះ មានទាំងហាងនៅខ្មែរ និងហាងនៅប្រទេសវៀតណាម ដែលសុទ្ធសឹងជាហាងលំដាប់ៗ និងមានកេរ្តិ៍ឈ្មោះល្បីល្បាញ។ តាមការបញ្ជាក់របស់ ប៊ី នាងបានត្រៀមខ្លួនជាស្រេចហើយ សម្រាប់ការតំណាងជាតិលើឆាកអន្តរជាតិ។ នាងរឹតតែរំភើបពេលដឹងថាការប្រកួតអន្តរជាតិកាន់តែខិតជិតមកដល់។
ទន្ទឹមការត្រៀមខ្លួនល្អ បវរកញ្ញាភេទទី ៣ កម្ពុជាឆ្នាំ ២០២១/២០២២ រូបនេះសង្ឃឹមថានាងអាចក្លាយជា Miss Queen Cambodia ដំបូងគេដែលឈ្នះមកុដពីឆាកអន្តរជាតិ។ នាងគិតថា នាងពិតជាស័ក្តិសមក្លាយជាម្ចាស់មកុដអន្តរជាតិឆ្នាំនេះ ដោយសារតែនាងមានចំណុចខ្លាំងជាច្រើន។ ពិសេសជាងគេ គឺនាងមានកម្លាំងចិត្ត និងការគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងពីមនុស្សជុំវិញខ្លួនរបស់នាងតែម្តង។
បេក្ខភាពតំណាងជាតិកម្ពុជារូបនេះលើកឡើងថា មនុស្សម្នាក់ៗមានសមត្ថភាព និងភាពខ្លាំងរៀងៗខ្លួន ហើយនាងមិនបណ្តុះបង្អាប់ថាខ្លួនឯងអន់នោះទេ ដូច្នេះនាងពិតជាស័ក្តិសមក្លាយជាម្ចាស់មកុដអន្តរជាតិឆ្នាំនេះ ព្រោះនាងជឿជាក់ថាខ្លួនឯងមានភាពវ័យឆ្លាត រូបសម្រស់ស្រស់ស្អាត ហើយសំខាន់ជាងគេនោះគឺនាងមិនមែនទៅប្រកួតដើម្បីកម្ពុជាយើងតែម៉្យាងទេ ប៉ុន្តែនាងទៅដើម្បីភាពរួបរួម។
MQC 2021/2022 គ្រោងប្រើវេទិកានេះដើម្បីបង្ហាញក្តីស្រលាញ់ ក៏ដូចជាការលុបបំបាត់ការរើសអើងភេទទាំងស្រុង។ វ៉ាន់ ប៊ី បន្តថា នាងនឹងប្រើប្រាស់ឆាកអន្តរជាតិដ៏ធំនេះបង្ហាញពីសំឡេង ឥទ្ធិពល ក៏ដូចជាអ្វីដែលនាងមានគ្រប់យ៉ាង បង្ហាញឱ្យពិភពលោកដឹងថាកូនខ្មែរពិតជាមានសមត្ថភាព អ្វីដែលសំខាន់គឺរួបរួមសាមគ្គីភាព និងបង្ហាញថា ភេទទី៣ ជាភេទមួយដែលសមប្រកបក្នុងការរស់នៅក្នុងសង្គម ដែលមិនគួររើសអើងនោះទេ។
ក្នុងនោះឈុត «មុន្នីខរណីពិជ័យទេវី» ត្រូវបានជ្រេីសរេីសជាឈុតតំណាងជាតិ សម្រាប់ទៅប្រកួតនៅក្នុងកម្មវីធី Miss International Queen Pageant នាពេលខាងមុខនេះតែសម្រាប់តួឈុតនឹងមានការកែប្រែ ៥០ ភាគរយ ពីម៉ូតចាស់ឱ្យមើលទៅរឹតមានភាពទាក់ទាញខ្លាំងជាងមុន។ ទោះបីជាសាមីខ្លួនមានភាពក្លាហាន និងឆន្ទៈមុតមាំក្នុងការប្រកួតយ៉ាងក្តី ប៉ុន្តែនាងនៅតែត្រូវការកម្លាំងចិត្ត និងការគាំទ្រពីពុកម៉ែបងប្អូន ក៏ដូចជាការចូលរួមបោះឆ្នោតគាំទ្រឱ្យនាងបានឆ្លងចូលទៅវគ្គបន្ទាប់ទៀត៕