កាលពីយប់ថ្ងៃអាទិត្យទី ១០ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣ នេះ កម្មវិធីប្រឡងចម្រៀងលំដាប់ពិភពលោក The Voice Cambodia រដូវកាលពី ៣ បានឈានចូលមកដល់វគ្គផ្សាយផ្ទាល់សប្ដាហ៍ទី៣ ហើយ ប្រជុំដោយកំពូលបេក្ខជនឆ្នើមៗចំនួន ១៦ រូប នៃកូនក្រុមគ្រូបង្វឹកទាំង ៤ រូប។
អ្វីដែលគួរឱ្យកត់សម្គាល់ បេក្ខជន ឈិត សុវណ្ណនិមិត្ត ដែលជាជើងខ្លាំងដ៏លេចធ្លោមួយរូប ប្រចាំក្រុម Coach បាយ៉ារិទ្ធិ បានធ្លាក់កាលពីរាត្រីផ្សាយផ្ទាល់ក្នុងសប្ដាហ៍ទី ៣ នេះ ក្រោយច្រៀងបទ “ I love Cambodia” សំនៀងដើមរបស់ អ្នកនាង ឱក សុគន្ធកញ្ញា។ គួរឱ្យសោកស្ដាយ តាមរយៈការបកស្រាយចម្រៀងដែលលើកស្ទួយ វប្បធម៌ អរិយធម៌ របស់ប្រទេសកម្ពុជា មួយបទនេះ ឈិត សុវណ្ណនិមិត្ត ហៅ តីងតុង ធ្វើមិនបានល្អនោះទេ ដោយមានការភ្លេចប៉ារ៉ូលក្នុងពេលកំពុងច្រៀងស្ទើរតែទាំងស្រុង តែទោះជាយ៉ាងណាបេក្ខជនរូបនេះ នៅតែបន្តដោយទំនុកចិត្តរហូតដល់បញ្ចប់ការច្រៀង។
យ៉ាងណាមិញ តាមការបញ្ជាក់ពីគ្រូបង្វឹកផ្ទាល់ លោក ណុប បាយ៉ារិទ្ធិ បានប្រាប់ទស្សនិកជនដែរថា មុនពេលឡើងមកប្រកួតក្នុងវគ្គនេះ ឈិត សុវណ្ណនិមិត្ត មានបញ្ហាសុខភាពធ្ងន់ធ្ងរ ហើយថែមទាំងគិតថា នឹងមិនអាចចូលរួមប្រកួតបានទៀត តែដោយក្ដីស្រលាញ់ ក្នុងវិស័យនេះ ទើបកូនក្រុមម្នាក់នេះ ពុះពារឧបសគ្គ គ្រប់យ៉ាង និងអាចឡើងមកប្រកួត ទាំងសុខភាពមិនល្អប្រសើរ។ ហេតុផលនេះហើយក៏អាចធ្វើឱ្យ តីងតុង បកស្រាយមិនល្អ និងទទួលបានការផ្ញើសារតិចជាងគេពីទស្សនិកជន។
គួរឱ្យដឹងដែរថា និមិត្ត គឺជាសិល្បករមួយរូប ដែលមានទស្សនិកជន ស្គាល់ច្រើនមកហើយដែរ ជាពិសេសរូបគេមានសមត្ថភាពដ៏ពូកែលើផ្នែកតន្ត្រីបែបបុរាណ ហើយកន្លងមក តារាចម្រៀងបុរាណរូបនេះក៏ធ្លាប់បានចេញបទចម្រៀងមួយផ្ទាល់ខ្លួនមានចំណងជើងថា «បើបេះដូងចេះនិយាយ» និងទទួលបានការគាំទ្រគួរឱ្យកត់សម្គាល់ពីទស្សនិកជនផងដែរ៕