តារាចម្រៀង លីម តិចម៉េង ធ្វើឱ្យមហាជនចាប់អារម្មណ៍យ៉ាងខ្លាំង និងមានការស៊ែរភ្លូកទឹកភ្លូកដី បន្ទាប់ពីច្រៀងរ៉េបបទ ខ្មែរ១ជីវិត ដែលធ្វើឲ្យអ្នកគាំទ្រមើលឃើញថាម្ចាស់ពាន Cambodia Idol រដូវកាលទី៤ មានសមត្ថភាពច្រៀងបានពីរោះហើយ រ៉េបល្អទៀត។
មហាជនកំពុងផ្ទុះការកោតសរសើរតារាចម្រៀងវ័យក្មេង តិចម៉េង យកបទចម្រៀង ខ្មែរ១ជីវិត ដែលមានចំណងជើងថា «រស់ក៏មិនកើតស្លាប់ក៏មិនកើត» មកច្រៀង ធ្វើឱ្យមហាជនពេញចិត្តស្ដូក ទាំងទឹកដមសំឡេងនៃការរ៉េប ពិតជាមិនធម្មតាទេ គឺសមជា rapper ពិតៗ។ មិនតែប៉ុណ្ណោះអត្ថន័យចម្រៀងចាក់ដោតបេះដូងតែម្ដង។ ការរ៉េបរបស់ តិចម៉េង ត្រូវបានហ្វេនៗលើកឡើងថា លោកគឺជាតារាចម្រៀងម្នាក់ដែលតែងតែឈឺឆ្អាលរឿងប្រទេសជាតិ ខណៈមួយបទនេះគឺបង្កប់ទៅដោយអត្ថន័យឆ្លុះបញ្ចាំងពីសង្គម។ មិនត្រឹមតែទទួលបានការសរសើរពីសំណាក់មហាជននោះទេ សូម្បីតែម្ចាស់បទផ្ទាល់ K1J ផ្តាល់ ក៏បានចូលខមិនសរសើរម្ចាស់បទ “គេភ្លេចអស់ហើយ” ថា៖ «ល្អប្អូន អនាគតប្អូននឹងល្បីបងអាចទាយដឹង»។
នេះមិនមែនជាលើកទី១ឡើយ ដែល តិចម៉េង រ៉េប ព្រោះកន្លងទៅតារាប្រុសមានប្រភពមកពីខេត្តកំពង់ចាមរូបនេះ ធ្លាប់រ៉េបបទចម្រៀងរបស់ វណ្ណដា និងធ្វើបានល្អខ្លាំងទៀតផង៕
បទចម្រៀង «រស់ក៏មិនកើតស្លាប់ក៏មិនកើត» លីម តិចម៉េង យកមក Cover https://www.facebook.com/Limtichmengofficialpage/videos/2317694518593971