កម្មវិធីប្រលងចម្រៀងលំដាប់ថ្នាក់ពិភពលោក The Voice Cambodia រដូវកាលទី 3 បានឈានចូលដល់វគ្គ Live Show សប្តាហ៍ទី៤ កាលពីចុងសប្តាហ៍កន្លងទៅ ដែលក្នុងសប្តាហ៍នោះ បេក្ខជនក្នុងក្រុមនីមួយៗបានឡើងបកស្រាយបទចម្រៀងយ៉ាងពីរោះរណ្តំ នៅចំពោះមុខ Coach ទាំង៤ និងទស្សនិកជនយ៉ាងច្រើនកុះករ។
ក្រឡេកទៅមើល កូនក្រុមតារាចម្រៀង ពេជ្រ សោភា គឺបេក្ខជន លឹម សេរីហាន់នីកា នៅតែធ្វើបានល្អខ្លាំងមែនទែនសម្រាប់វគ្គ Liv Show សប្តាហ៍ទី៤ នេះ ដោយនាងបានជ្រើសយកបទ «ស្រលាញ់អូនម្តងទៀតបានទេ» មកបកស្រាយ ជាមួយស្ទីល៍ច្រៀងផ្ទាល់ខ្លួនរបស់នាង ធ្វើឱ្យបទចម្រៀងមនោសញ្ចេតនាមួយនេះ ពីរោះគ្រលួចចិត្តអ្នកស្តាប់តែម្តង សូម្បី Coach ទាំង៤ ក៏ផ្ទៀងត្រជៀកស្តាប់យ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់ផងដែរ។
Coach ទាំង៤ បានផ្តល់មតិយោបល់ និងការយល់ឃើញផ្សេងៗគ្នាលើការបកស្រាយចម្រៀងរបស់ បេក្ខភាពជើងខ្លាំងរូបនេះ ដែលក្នុងនោះមតិយោបល់ដែលនាងទទួលបានពី Coach ពិតជាល្អមែនទែន ជាមតិវិជ្ជមានបង្ហាញពីការប្រើប្រាស់សំឡេងបានយ៉ាងល្អ និងការវិវត្តន៍ខ្លួនយ៉ាងល្អរបស់ នីកា។ Coach ប៉ាយារិទ្ធ បានលើកឡើងថា ការបកស្រាយចម្រៀងរបស់ ហាន់នីកា ទោះខ្សឹបក៏គេនៅតែស្តាប់ឮ ទោះលាក់នៅក្នុងចិត្តក៏គេនៅតែដឹង។ រីឯ Coach សុវណ្ណរាជ បានបន្ថែមថា កូនអ្នកខេត្តកំពង់ធំរូបនេះ ពិតជាពូកែគ្រប់គ្រងអារម្មណ៍ដោយអាចអបអារម្មណ៍ខ្លួនឯងឱ្យស្ងប់ស្ងាត់តាមភាពឈឺចាប់នៃចម្រៀងមួយបទនោះយ៉ាងល្អ ប្រៀបដូចការបំពេញសាមីការមួយពីដើមដល់ចប់ គឺពិតជាល្អមែនទែន។
ដោយឡែក Coach ស្រីទាំងពីរ ក្នុងកម្មវិធី The Voice Cambodia រដូវកាលទី 3 ឯណោះវិញ គឺតារាចម្រៀង ឱក សុគន្ធកញ្ញា បានបញ្ចេញមតិទៅកាន់ នីកា ថា សម្រាប់វគ្គ Live Show សប្តាហ៍ទី៤នេះ នីកា កាន់តែធំពេញវ័យ ហើយលេចចេញចំណុចល្អច្រើនមែនទែន ដោយបានប្រើប្រាស់សំឡេងមុតស្រួចមកប្រកួតប្រជែង ស័ក្តិសមជាបេក្ខភាពប្រកួតចម្រៀងលំដាប់ពិភពលោក។ ការគ្រប់គ្រងអារម្មណ៍ និងការដាក់អារម្មណ៍ ក្នុងបទចម្រៀងនេះ ពិតជា smooth បានល្អ ជាការប្រឹងប្រែងលត់ដំខ្លួនឯងយ៉ាងល្អ គួបផ្សំការបន្ថែមចំណុចល្អរបស់គ្រូបង្វឹក ធ្វើឱ្យ Coach រូបនេះជឿជាក់ថា ហាន់នីកា នឹងអាចឆ្លងចូលទៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្របាន។
ចំណែក ពេជ្រ សោភា ដែលជាគ្រូបង្វឹកផ្ទាល់ ក៏បានលើកឡើងថា នាងតែងតែមើលវីដេអូ វគ្គ Blind Audition ម្តងហើយម្តងទៀត ហើយស្ទើរតែមិនជឿថា នីកា អាចឈានមកដល់វគ្គនេះទេ។ ភាពវិវត្តន៍របស់ លឹម សេរីហាន់នីកា ពិតជាមិនធម្មតាសម្រាប់នាងនោះទេ អ្វីដែលនាងឆក់ចិត្តនាងឱ្យកាន់ដៃ នីកា មកដល់វគ្គនេះគឺ ភាសាច្រៀង ភាសាបេះដូង និងភាសាអារម្មណ៍។ ប៉ុន្តែគ្រូបង្វឹករូបនេះមិនអាចទាញចិត្តគ្រប់គ្នាឱ្យបោះឆ្នោតបានទេ មានតែសំឡេងពិតរបស់ នីកា ប៉ុណ្ណោះដែលអាចឱ្យបេក្ខភាពរូបនេះជោគជ័យបាន។ គ្រាន់តែឮឃ្លាប្រយោគនេះភ្លាមទឹកភ្នែករបស់ លឹម សេរីហាន់នីកា ស្រក់ទឹកភ្នែកកណ្តាលឆាក វគ្គ Liv Show សប្តាហ៍ទី៤ តែម្តង។
យ៉ាងណាមិញ មតិ Coach ទាំង ៤ រូប នៃកម្មវិធីប្រលងចម្រៀងលំដាប់ថ្នាក់ពិភពលោកThe Voice Cambodia រដូវកាលទី 3 សុទ្ធតែជូនពរ និងជឿជាក់ថា សមត្ថភាព ហាន់នីកា ពិតជាស័ក្តិសមឆ្លងចូលទៅវគ្គពាក់កណ្តាលផ្តាច់ព្រ័ត្រ (Semi Final) ពិតមែន៕