ជាដំណឹងរីករាយមួយទៀតហើយសម្រាប់អ្នកស្នេហាវិស័យសម្រស់នៅកម្ពុជា ក្រោយទទួលដំណឹងថា តារាម៉ូដែលរាងខ្ពស់ស្រឡះ កែ ចាន់កេសី ជាប់ចំណាត់ថ្នាក់1st Runner-up ពីកម្មវិធី Mrs. International 2023 Ambassador ដែលប្រារព្ធឡើងនៅទីក្រុង Kuala Lumpur ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី។ ក្នុងនោះ ម្ចាស់មកុដ Mrs. International 2023 បានទៅលើ Helga Cerbo បវរកញ្ញាមកពីប្រទេសហ្វីលីពីន។
រូបភាព៖ FB pgae @Missosology
តាមដែលដឹងមក នេះជាកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងសម្រស់លំដាប់អន្តរជាតិលើកទី១ដែល កេសី ចូលរួមប្រកួតប្រជែងបន្ទាប់ពីនាងទទួលបានជយលាភីលេខ២ ក្នុងការប្រកួតកម្មវិធី «កំពូលតារាបង្ហាញកម្ពុជា» រដូវកាលទី១ «Cambodia Next Top Model season1» កាលពីជិត ១០ ឆ្នាំមុន។
ក្រឡេកទៅមើលការប្រកួតវិញនោះ ម៉ូដែលសម្បុរស្រអែមស្រស់រូបនេះ ធ្វើបានយ៉ាងល្អ ទាំងការរៀបចំខ្លួន និងអត្តចរិត ជាហេតុធ្វើឱ្យនាងទម្លាក់បេក្ខភាពជាច្រើនឡើងមកដល់ Top 5 ចុងក្រោយយ៉ាងដូច្នេះ។ សមត្ថភាព ទេពកោសលល្យ និងភាពឈ្លាសវៃរបស់ កែ ចាន់កេសី ធ្វើឱ្យនាងជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ 1st runner-up Mrs. International 2023 Ambassador។ បន្ថែមពីលើចំណាត់ថ្នាក់ 1st Runner-up បេក្ខភាពតំណាងកម្ពុជារូបនេះ ក៏ទទួលបានពានរង្វាន់ PHOTOGENIC ពីកម្មវិធីអន្តរជាតិនេះផងដែរ។
សូមជម្រាបផងដែរថា បច្ចុប្បន្នម៉ូដែល កែ ចាន់កេសី ជាគ្រូបង្រៀនជំនាញបង្ហាញម៉ូដ និងការថតរូបបែប Fashion ដល់យុវជនជំនាន់ក្រោយដែលស្រលាញ់ និងមានបំណងចង់ប្រឡូកវិស័យនេះ។ ថ្នាក់បង្រៀនរបស់តារាបង្ហាញម៉ូដជើងចាស់រូបនេះ មានឈ្មោះថា WALKFIT (វ៉កហ្វីត)។ ថ្នាក់នេះ មានបង្រៀនការដើរម៉ូដបែប High Fashion ការដើរបែបប្រពៃណីបុរាណ ដើរបែប Catwalks និងការដើរបែបបវរកញ្ញា និងបង្រៀនថតរូបបែប Fashion គ្រប់ទម្រង់ រួមទាំងការសម្តែង ផងដែរ៕