បវរកញ្ញា ចន សុទីម៉ា ដែលតំណាងកម្ពុជាចេញទៅប្រកួតនៅប្រទេសអែលសាល់វ៉ាឌ័រ ហើយសកម្មភាពប្រចាំថ្ងៃរបស់នាងតាំងពីទៅដល់ទទួលបានការគាំទ្រទាំងហ្វេនក្នុងស្រុក រហូតមានទាំងហ្វេនផេកប្រទេសជិតខាងកោតសរសើរពីរូបសម្រស់របស់នាងមិនឈប់ឈរ។
សម្រាប់ថ្ងៃនេះវិញ Miss Universe Cambodia 2023 បានបញ្ចេញរូបភាពថ្មីបន្ថែមទៀតហើយ ទាក់ទាញជាង ៤-៥ ថ្ងៃមុនទៅទៀត។ ដោយថ្ងៃនេះនាងបញ្ចេញរូបប៊ីគីនីពណ៌ក្រហមឆ្អិនឆ្អៅ ជើងស្រឡូនស្អាតមិនធម្មតាទេ បូករួមការកាច់ស្ទីល៍ថតរូប និងទឹកមុខសិចស៊ីទៀត សុទីម៉ា កាន់តែលេចធ្លោ។
បវរកញ្ញាវ័យ ២៤ ឆ្នាំរូបនេះកំពុងតែទាក់ចិត្តទាំងអ្នករៀបចំកម្មវិធី ព្រោះនាងចេញមុខថតប្រម៉ូតផ្សេងៗឲ្យកម្មវិធី Miss Universe ច្រើន ហើយហ្វេនផេកថៃមួយចំនួនបានលាន់មាត់សឹងគ្រប់គ្នា ព្រោះឆ្នាំនេះកម្ពុជាបញ្ជូនបេក្ខភាពទៅមានទាំងចំណេះដឹង សម្រស់ និងភាពឈ្លាសវៃ។ ឆ្នាំនេះគេសង្កេតឃើញថា Miss Universe Cambodia 2023 រូបសម្រស់ កម្ពស់ ការរៀបចំខ្លួនមើលទៅមិនចាញ់បវរកញ្ញាបរទេសឡើយ។
មើលឃើញចំណុចលេចធ្លោមួយចំនួននោះហើយ ទើបអ្នកគាំទ្រយល់ថា ឆ្នាំនេះកម្ពុជាអាចចូលដល់ top ណាមួយក្នុងកម្មវិធីហើយ ព្រោះអី សុទីម៉ា មានភាពស័ក្តិសមទាំងព្រម៕