កញ្ញា ចន សុទីម៉ា បវរកញ្ញាចក្កវាឡកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៣ ទើបត្រឡប់ពីការប្រកួត Miss Universe 2023 លើកទី ៧២ នៅទឹកដីប្រទេសអែលសាវ៉ាឌ័រថ្មីៗនេះ។ ទោះមិនជាប់ចំណាត់ថ្នាក់ណាមួយក៏ពិតមែន ប៉ុន្តែបវរកញ្ញាកម្ពុជារូបនេះ បាននាំយកបទពិសោធន៍ការប្រកួតលំដាប់អន្តរជាតិជាច្រើនមកវិញ និងត្រៀមខ្លួនជាស្រេចក្នុងការចែករំលែករឿងរ៉ាវ បទពិសោធន៍ដែលបានជួបប្រទះក្នុងការប្រកួតជាមួយបវរកញ្ញា-បុរសឯកកម្ពុជាជំនាន់ក្រោយ។
ជាក់ស្តែង ត្រឡប់មកវិញមិនបានប៉ុន្មានថ្ងៃផង សុទីម៉ា ត្រូវតារាម៉ូដែលជើងចាស់ពេញដោយសមត្ថភាព ប្រាសាទ ដាវីន ដែលជា National Director កម្មវិធី Mister Friendship Cambodia 2023 ជ្រើសរើសឱ្យធ្វើជាគណៈកម្មការដាក់ពិន្ទុការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រកម្មវិធីប្រកួត Mister Friendship Cambodia 2023 កាលពីថ្ងៃទី ០២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៣ កន្លងទៅនេះ។
ស្ថិតក្នុងឈុតរ៉ូបពណ៌ខ្មៅដ៏ប្រណីត ចន សុទីម៉ា បវរកញ្ញាចក្កវាឡកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៣ ពិតជាស្រស់ស្អាត និងលេចធ្លោខ្លាំងមែនទែនក្នុងតំណែងជា Judge នៃកម្មវិធីដ៏ធំមួយនេះ។ សុទីម៉ា បានប្រើក្រសែភ្នែកសំឡឹងមើលបេក្ខភាពទាំង ១៥ រូប បញ្ចេញសមត្ថភាពយ៉ាងយកចិត្តទុកដាក់បំផុត មុនដាក់ពិន្ទុទៅកាន់ពួកគេ។ ក្រសែភ្នែកដែល Miss Universe Cambodia 2023 រូបនេះ សំឡឹងទៅបេក្ខភាពម្នាក់ៗពិតជាមុតស្រួច បង្ហាញពីភាពផ្ចិតផ្ចង់ក្នុងការវាយតម្លៃ ហើយជាលទ្ធផលជយលាភី Mister Friendship Cambodia 2023 បានទៅលើ លោក លាវ វេងហួរ MFC 11។
គួររំឮកផងដែរថា នេះជាលើកទី១ ដែលកញ្ញា ចន សុទីម៉ា ទទួលឱកាសធ្វើជាគណកម្មការដាក់ពិន្ទុកម្មវីធី beauty pageant បន្ទាប់ពីនាងត្រឡប់ពីការប្រកួតអន្តរជាតិ Miss Universe 2023។ គេជឿជាក់ថា បវរកញ្ញារូបស្រស់កម្ពស់១,៨២ ម៉ែត្ររូបនេះ នឹងបន្តលេចមុខធ្វើ Judge កម្មវិធីសម្រស់បន្តបន្ទាប់ទៀតនាពេលខាងមុខ ខណៈកម្មវីធី Miss Universe Cambodia 2024 កំពុងចាប់ផ្តើមលក់ franchise តាមខេត្ត ក្រុង រាជធានី ចាប់ពីពេលនេះតទៅ៕