ទោះបីជាលទ្ធផលចេញមកមិនល្អដូចការរំពឹងទុក ១០០% ក៏ពិតមែន តែបវរកញ្ញាវ័យក្មេងកម្ពុជា ៣ រូប ឆន ស្រីពៅ Miss preteen universe Cambodia 2023 , យិនដា សុខាសុធានី Miss teen universe Cambodia 2023 និង ម៉ន កេតន៍ស្ឋានា Little miss universe Cambodia 2023 ធ្វើបានយ៉ាងល្អក្នុងការប្រកួតអន្តរជាតិ ដែលរៀបចំឡើងនៅប្រទេសហ្វីលីពីន កាលពីចុងសប្តាហ៍កន្លងទៅ។
ថ្វីដ្បិតតែមិនដណ្តើមបានមកុដជយលាភីធំ តែបវរកញ្ញាវ័យក្មេងកម្ពុជាទាំង ៣ ឈ្នះបានតំណែងពីការប្រកួតអន្តរជាតិម្នាក់ ១ មកជូនប្រទេសកម្ពុជា ក៏ដូចជាអ្នកគាំទ្ររបស់ពួកគេ។ ជាក់ស្តែង ក្រោយឆ្លងកាត់ការប្រកួតវិញ្ញាសាជាច្រើននៃកម្មវិធី Little Miss & Miss Teen Universe យុវតី ឆន ស្រីពៅ ឈ្នះតំណែង Miss Preteen Universe Global 2024 , យិនដា សុខាសុធានី ឈ្នះតំណែង Miss Teen Universe Asia 2024 និង ម៉ន កេតន៍ស្ឋានា ឈ្នះតំណែង Little Miss Universe Global 2024។
មនុស្សម្នាជាច្រើនបានសម្តែងការអបអរសាទរដល់បវរកញ្ញាវ័យក្មេងកម្ពុជាទាំងអស់ តែទន្ទឹមគ្នានោះក៏មានអ្នកសម្តែងការសោកស្តាយចំពោះសមត្ថភាពបវរកញ្ញាកម្ពុជាទាំង ៣ ព្រោះគ្រប់គ្នាដាក់ក្តីរំពឹងខ្ពស់លើអ្នកទាំង ៣ ថា នឹងអាចដណ្តើមមកុដជយលាភីជូនប្រទេសកម្ពុជា។ ប៉ុន្តែ ដោយសារកម្មវិធីមិនមានវគ្គសំណួរចម្លើយ ធ្វើឱ្យបេក្ខភាពតំណាងកម្ពុជាទាំង ៣ គ្មានឱកាសឆ្លើយ Q&A ដែលពួកគេបានហ្វឹកហាត់ត្រៀមនោះឡើយ។
ទោះជាយ៉ាងនេះក្តី ម្ចាស់ជយលាភីទាំង ៣រូប នៅតែទទួលការស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅពីស្ថាប័នគ្រប់គ្រង ក្រុមគ្រួសារ មិត្តភ័ក្ត និងបណ្តាអ្នកគាំទ្រវិស័យបវរកញ្ញានៅកម្ពុជា ចំពោះភាពជោគជ័យដែលពួកគេនាំមកជូនប្រទេសកម្ពុជានាពេលនេះ៕