ចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះតទៅ សេវាផ្ដល់លិខិតឆ្លងដែនតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ (Online) ត្រូវបានដាក់ឱ្យអនុវត្ត ដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពនៃការផ្ដល់សេវាឱ្យកាន់តែល្អជូនប្រជាពលរដ្ឋ និងកាត់បន្ថយពេលវេលារង់ចាំនៅទីតាំងផ្ដល់លិខិតឆ្លងដែន។
អគ្គនាយកដ្ឋានអត្តសញ្ញាណកម្មបានរៀបចំដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់សាកល្បងនូវសេវាផ្ដល់លិខិតឆ្លងដែន តាមប្រព័ន្ធអនឡាញចាប់ពីថ្ងៃជូនដំណឹងនេះតទៅ។ ចំពោះតំណភ្ជាប់បងប្អូនអាចចូលទៅកាន់គេហទំព័រសេវាអត្តសញ្ញាណកម្ម ឬស្កេន QR Code ដើម្បីបំពេញបែបបទ។ ក្រោយបំពេញបែបបទតាមប្រព័ន្ធអនឡាញរួចរាល់សាមីខ្លួនត្រូវអញ្ជើញទៅកាន់ទីស្នាក់ការ ឬសាខាលិខិតឆ្លងដែន (តាមការកំណត់) ដើម្បីសម្ភាសថតរូប ផ្ដិតខ្ចៅដៃ និងបង់សេវារដ្ឋបាលដោយភ្ជាប់ជាមួយពាក្យស្នើសុំ (តាមប្រព័ន្ធនឡាញ) និងឯកសារយោង។ យ៉ាងណាមិញ ចំពោះការផ្ដល់សេវាលិខិតឆ្លងដែនតាមអនឡាញ ក៏អាចអនុវត្តបានចំពោះប្រជាពលរដ្ឋមានជំងឺធ្ងន់ ចាស់ជរា ឬពិការភាពបានដែរ ដោយអនុវត្តតាមឧបសម្ព័ន្ធខាងក្រោម។
គួរបញ្ជាក់ដែរថា សម្រាប់អ្នកដែលមានការងារមមាញឹកខ្លាំងក្នុងថ្ងៃធ្វើការអាចអញ្ជើញទៅកាន់ទីស្នាក់ការលិខិតឆ្លងដែននៅផ្សារទំនើបអ៊ីអន២ សែនសុខ នៅថ្ងៃចុងសប្ដាហ៍ (សៅរ៍ឬអាទិត្យ) ដើម្បីទទួលសេវា។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអាចទំនាក់ទំនងតាមរយៈលេខ ១២៧១ រៀងរាល់ម៉ោង និងថ្ងៃធ្វើការ (លើកលែងថ្ងៃឈប់សម្រាក) ៕