The Rapper Cambodia សប្ដាហ៍ទី១ មានសន្ទុះគាំទ្រខ្លាំងសម្បើម
កម្មវិធី​លំដាប់​ថ្នាក់​ពិភពលោក The Rapper Cambodia ដែល​ទើប​ចាក់​បញ្ចាំង​សប្ដាហ៍​ដំបូង បែរជា​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​ខ្លាំង ហើយ​​បេក្ខជន​ចូលរួម​ប្រកួត​ទៀត​នោះ សុទ្ធសឹងតែ​មាន​សមត្ថភាព ទាក់ទាញ​ចិត្ត​មហាជន​ច្រើន​សន្ធឹក។
The Rapper Cambodia ជា​កម្ម​វិធី​ថ្មី​មែន​ពិត តែ​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​ខ្លាំង​សន្ធឹង ដោយ​អំឡុង​ពេល​ចាក់​ផ្សាយ មាន​អ្នក​ចូល​មើល​រហូត​ដល់​ជិត​ដល់ ៩០០ K និង​អ្នក​ដែល​ចូល​ទៅ​បញ្ចេញ​មតិ​ជាង ៦ ពាន់​អ្នក​សរសើរ​កម្មវិធី​ពេញ​ៗ​មាត់ ដោយ​ម្នាក់​ៗ​និយាយ​ដូច​គ្នា​ថា «ឡូយ» «រៀបចំ​បាន​ល្អ» ហើយ​មាន​ភាព​សម្បូរ​បែប​នៃ​អ្នក​ចូលរួម​ប្រកួត ញ៉ាំង​កម្មវិធី​រឹតតែ​អស្ចារ្យ។ ទស្សនិកជន​ចូល​ទស្សនា​ផ្ទាល់​ស្រែក​ហោ​កញ្ជ្រៀវ និង​រាំ​តាម​បទ​ចម្រៀង​រ៉េប​ពីរោះ​ៗ។
សម្រាប់ producer ទាំង ២ រូប គឺ វណ្ណដា និង ជូវីលីន បាន​បញ្ចេញ​តួនាទី​បាន​ល្អ ​ណែនាំ​បេក្ខភាព​ទៅ​កាន់ coach ត្រូវ​ចំ​សមត្ថភាពរៀងៗខ្លួន។ ងាក​ទៅ coach ទាំង ៤ រូប Khmer1Jivit, Norith , Kingchi និងRuthko បាន​ផ្ដល់​ពាក្យ​លើក​ទឹក​ចិត្ត និង​ដំបូន្មាន សមរម្យ​ទៅ​កាន់​បេក្ខជន​ប្រឡង​ក្នុង​សប្ដាហ៍​ទី​១​នេះ។