អបអរសាទរ! ទីបំផុត ចន សុទីម៉ា ក្លាយជា Miss Universe Cambodia 2023 តាមការរំពឹងទុកហ្វេន
កម្មវិធីប្រកួត Miss Universe Cambodia 2023  បានបញ្ចប់ទៅហើយកាលពីយប់មិញនេះ ដោយមកុដដ៏មានតម្លៃឆ្នាំនេះបានទៅលើ Miss Universe តំណាងខេត្តកំពង់ចាម គឺកញ្ញា ចន សុទីម៉ា តាមការរំពឹងទុករបស់ហ្វេនៗ និងអ្នកស្នេហាវិស័យបវរកញ្ញាជាច្រើន​នៅកម្ពុជា។
ចំណែក ជយលាភីលំដាប់រងទី១ បានទៅលើ សៃហ្វុន ​Miss Universe ភ្នំពេញ , លំដាប់រងទី២ បានទៅលើ វណ្ណៈ បូរមី Miss Universe ស្វាយរៀង, លំដាប់រងទី៣ បានទៅលើ ចាន់ណា ពិសី Miss Universe បាត់ដំបង និងលំដាប់រងទី៤ បានទៅលើ កញ្ញា Kolianne Emilie Mailfait Miss Universe ព្រៃវែង។
ក្នុងរាត្រីប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ ចន សុទីម៉ា ពិតជាស្រស់ស្អាតខ្លាំង ដោយនាងបានគ្រងឈុតច្នៃដោយហាង សុផល កាត់ដេរ និងបានឆ្លើយសំណួរជាភាសាអង់គ្លេសបានយ៉ាងល្អផងដែរ។ មិនត្រឹមតែដណ្តើមបានមកុដ MUC 2023 ប៉ុណ្ណោះទេ សុទីម៉ា ក៏បានឈ្នះពាន Beauty Skin ថែមទៀតផង។ ហ្វេនៗ និងអ្នកស្នេហាវិស័យបវរកញ្ញានៅកម្ពុជា នាំគ្នាអបអរសាទរ ចន សុទីម៉ា យ៉ាងព្រោងព្រាតពេញបណ្តាញសង្គមហេ្វសប៊ុក និង Tik Tok។
សូមជម្រាបថា កញ្ញា ចន សុទីម៉ា នឹងត្រូវទទួលភារកិច្ចតំណាងជាតិកម្ពុជាទៅចូលរួមប្រកួតប្រជែងកម្មវិធី​ Miss Universe 2023 នៅប្រទេសអែលសាល់វ៉ាឌ័រ (El Salvador) ដែលគ្រោងនឹងប្រារព្ធឡើងនៅថ្ងៃទី០៣-១៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ខាងមុខនេះ៕