ប្រិយមិត្តភាគច្រើនប្រហែលជាបានដឹងពីសមត្ថភាព និងទឹកដមសំឡេងរបស់ស្រីស្អាត ហ៊ុន ម៉ាលីស ដែលនាងជាបេក្ខភាពលេចធ្លោម្នាក់ក្នុងការប្រកួត The Voice Cambodia រដូវកាលទី៣ វគ្គ Blind Audition។ ជាក់ស្តែង បេក្ខភាព ហ៊ុន ម៉ាលីស បានស្រែកច្រៀងបទ «ហាម» យ៉ាងពីរោះរណ្តំ រហូតសណ្តំចិត្ត coach ប៉ះរោមចុចប៊ូតុងបែរមករកនាងគ្រប់គ្នា។ គួរឱ្យភ្ញាក់ផ្អើល សំឡេងស្រែកច្រៀងរបស់នាងធ្វើឱ្យគ្រូបង្វឹក ឆន សុវណ្ណារាជ ចុចប៊ូតុង BLOCK គ្រូបង្វឹក ណុប បាយ៉ារិទ្ធ ចោលមិនឱ្យជ្រើសរើសបេក្ខភាពរូបនេះថែមទៀតផង។
យ៉ាងណាមិញ មុនក្លាយជាបេក្ខភាពជើងខ្លាំង The Voice Cambodia រដូវកាលទី៣ ស្រីស្រស់ ហ៊ុន ម៉ាលីស ត្រូវគេដឹងថា ធ្លាប់ឆ្លងកាត់ការប្រឡងចំនួន ២ លើករួចមកហើយ គឺទី១ កម្មវីធីប្រឡងចម្រៀង Cambodia Idol រដូវកាលទី២ ឆ្នាំ ២០១៧ ដោយកាលនៅះនាងទទួលបានសន្លឹកមាសពីគណកម្មការ ណុប បាយ៉ារិទ្ធ ទៀតផង ប៉ុន្តែនាងមិនទទួលបានជោគជ័យក្នុងការប្រកួតនោះឡើយ។
លុះដល់ឆ្នាំ ២០១៨ ម៉ាលីស មិនព្រមបោះបង់ក្តីស្រមៃខ្លួនឯងឡើយ ដោយនាងបានដាក់ពាក្យចូលប្រកួតកម្មវិធី «សំនៀងឯក» របស់ស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍បាយ័នមួយទៀត តែនៅតែមិនទទួលបានជោគជ័យលើវិថីចម្រៀងនេះ ទើបឆ្នាំ ២០២៣ នេះ ក្មេងស្រីទឹកចិត្តមុះមុតរូបនេះ ជ្រៀតខ្លួនចូលមកប្រកួតកម្មវិធី The Voice Cambodia រដូវកាលទី៣ តែម្តង និងបានពង្រឹងសមត្ថភាពការច្រៀងរបស់ខ្លួនឯងរហូតធ្វើឱ្យគ្រូបង្វឹកដណ្តឹមគ្នាយកនាងធ្វើជាកូនក្រុមគ្រប់ៗគ្នា។
ដោយសារការប្រកួតត្រូវបន្តដំណើរទៅមុខវែងឆ្ងាយទៀត ដូច្នេះគេមិនទាន់ដឹងថា ហ៊ុន ម៉ាលីស អាចសម្រេចបំណងប្រាថ្នារបស់ខ្លួនឯងត្រឹមការប្រកួតនេះ ឬយ៉ាងណាទេ ខណៈបេក្ខភាពផ្សេងៗទៀតសុទ្ធសឹងតែមានសមត្ថភាពខ្ពស់មិនចាញ់គ្នានោះឡើយ៕