ជូនជាដំណឹង! ពលរដ្ឋភៀសសឹកអាចមកស្នាក់នៅទីនេះ មានផ្ដល់អាហារ ៣ ពេល
ជួយ​គ្នា​ក្នុង​គ្រា​លំបាក ម្ចាស់​អាខោន​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ថា Rachana Sor បាន​បង្ហោះ​នៅ​លើ​បណ្ដាញ​សង្គម​ជម្រាប​ដំណឹង​ជូន​ដល់​ពលរដ្ឋ​ភៀស​សឹក​ពី​ភូមិ​ព្រៃ​ចាន់ និង​ភូមិ​ជោគជ័យ ពេល​មក​ដល់​ក្រុង​សៀមរាប អាច​មក​ស្នាក់​នៅ​វត្ត​អារញ្ញ​សាគរ ដោយ​មាន​អាហារ​ជូន ៣ ពេល។
ក្រោយ​កើត​ហេតុការណ៍​បាញ់​ប្រហារ​របស់​ទ័ព​សៀម​មក​លើ​ពលរដ្ឋ​ស៊ីវិល​ក្នុង​ភូមិ​ព្រៃ​ចាន់​កាល​ពី​រសៀល​ម្សិលមិញ​បាន​បង្ក​ឱ្យ​មាន​ការ​ភ្ញាក់​ផ្អើល​និង​ភ័យ​ខ្លាច​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​និង​អ្នក​ភូមិ​រហូត​ពួក​គេ​ត្រូវ​បង្ខំ​ចិត្ត​ជម្លៀស​កូន​ចៅ​ចាកចេញ​ពី​ផ្ទះ​សម្បែង​ភ្លាមៗ​ទាំង​យប់។ ដំណើរ​ចាកចេញ​ដែលមាន​ត្រឹម​កូន​រទេះ ឬ​ម៉ូតូ​ដែល​មាន​ដាក់​អីវ៉ាន់​សំពីងសំពោង​ត្រូវ​បាន​ដឹក​ចេញ​ជា​ហូរ​ហែ​នៅ​តាម​ដង​ផ្លូវ​ដើម្បី​រក​ទី​ដែល​មាន​សុវត្ថិភាព។
ជាមួយ​គ្នា​នេះ​ដែរ​ ម្ចាស់​អាខោន​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ថា Rachana Sor បាន​សរសេរ​បង្ហោះ​លើ​បណ្ដាញ​សង្គម​ដោយ​បាន​ជូន​ដំណឹង​ដល់​ពលរដ្ឋ​ភៀស​សឹក​យ៉ាង​ដូច្នេះ​ថា៖ «ជូនដំណឹង! សម្រាប់បងប្អូនដែលភៀសសឹកពីភូមិព្រៃចាន់ និងភូមិជោគជ័យ មកដល់ក្រុងសៀមរាបអាចមកស្នាក់នៅវត្តអារញ្ញសាគរ ផ្លូវភ្នំក្រោមដូចមុនបាន មានជូនអាហារបីពេលសម្រាប់បងប្អូន 092/098477925»។
ការ​ជូន​ដំណឹង​នេះ​ត្រូវ​បាន​អ្នក​នៅ​ក្នុង​បណ្ដាញ​សង្គម​នាំ​គ្នា​ចែក​រំលែក​ព្រោងព្រាត ដោយ​អ្នក​ខ្លះ​ទៀត​បាន​យក​ទៅ​ផុស​បន្ត​សង្ឃឹម​ថា​ដំណឹង​នេះ​នឹង​បាន​ទៅ​ដល់​ពលរដ្ឋ​ភៀស​សឹក​ដែល​កំពុង​តែ​ជួប​ការ​លំបាក​ក្នុង​ការ​ស្វែង​រក​កន្លែង​ស្នាក់​អាស្រ័យ៕