លក្ខណ៏ មុនីអានីតា ក្លាយជាម្ចាស់មកុដ Miss Global Cambodia 2023
កាលពីល្ងាចម្សិលមិញ ក្រុមហ៊ុន មហាហង្ស ដែលជាអ្នកទទួលបន្ទុករៀបចំកម្មវីធី Miss Global Cambodia បានប្រារព្ធពិធីតែងតាំងម្ចាស់មកុដ Miss Global Cambodia 2023 បន្ទាប់ពីកញ្ញា អែម គុនថង ដែលជាម្ចាស់មកុដ Miss Global Cambodia 2022។ ពិធីបំពាក់មកុដថ្មីនេះ មានការចូលរួមពីបវរកញ្ញា-បុរសឯក និង Top 5 បវរកញ្ញាចក្កវាឡកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៣ រួមទាំង កញ្ញា Shaney Tormes ម្ចាស់ជយលាភី Miss Global 2022 ផងដែរ។
បវរកញ្ញារូបស្រស់ដែលត្រូវស្ថាប័នតែងតាំងជា Miss Global Cambodia 2023 គឺ ​លក្ខណ៏ មុនីអានីតា ជាជយលាភីលំដាប់រងទី២ នៃកម្មវីធី Miss Supranational Cambodia 2023។ ចាប់ពីវិនាទីនៃការបំពាក់មកុដនេះតទៅ អានីតា មានកាតព្វកិច្ចដ៏ធំ ដោយនាងត្រូវ​នាំទង់ជាតិប្រទេសកម្ពុជា ចូលរួមប្រកួតកម្មវិធី Miss Global 2023 ដែលកម្ពុជា​យើងជាម្ចាស់ផ្ទះ។
កញ្ញា លក្ខណ៏ មុនីអានីតា ម្ចាស់មកុដ Miss Global Cambodia 2023 រំភើបចិត្តខ្លាំងណាស់ដែលត្រូវបានជ្រើសរើសឱ្យក្លាយជា Miss Global Cambodia 2023 តំណាងកម្ពុជាទៅលើឆាកអន្តរជាតិ។ នាងប្តេជ្ញាខិតខំប្រឹងប្រែងឱ្យអស់ពីសមត្ថភាព ដើម្បីនាំយកភាពជោគជ័យជូនជាតិកម្ពុជា។ ក្រឡេកទៅបណ្តាញសង្គមហ្វេសប៊ុកវិញ បវរកញ្ញា-បុរស​ឯក និងហ្វេនៗជាច្រើនបានសម្តែងការត្រេកអរជាមួយម្ចាស់មកុដថ្មីនេះ។ ប៉ុន្តែជាមួយគ្នានោះក៏មានការចោតជាសំណួរថា លក្ខណ៏ មុនីអានីតា មានចំណុចលេចធ្លោអ្វីខ្លះទើប​ស្ថាប័នសម្រេចតែងតាំងនាងជា Miss Global Cambodia 2023 ទាំងមិនបានរៀបចំការប្រកួតក្នុងស្រុក​?
ជាការឆ្លើយតបសំណួរខាងលើ លោក អ៊ិន សុភិន អ្នកគ្រប់គ្រងកម្មវិធី Miss Global Cambodia 2023 បានលើកឡើងថា បវរកញ្ញា លក្ខណ៏ មុនីអានីតា ជាបេក្ខភាពដ៏ស័ក្តិសម​បំផុតសម្រាប់តំណែង Miss Global Cambodia 2023 ព្រោះតែនាងមានចំណុចពិសេសច្រើន ត្រូវនឹងអ្វីដែលស្ថាប័នត្រូវការ។ អានីតា ធ្លាប់បានចូលរួមប្រកួតកម្មវិធីសម្រស់ធំមួយ ថែមទាំងឆក់បានតំណែងជយលាភីលំដាប់រងទី២ទៀតផង ដូច្នេះយើងមិនអាចមើលរំលងសមត្ថភាពរបស់នាងបានឡើយ។
សូមជម្រាបថា កញ្ញា លក្ខណ៏ មុនីអានីតា មានកម្ពស់​ ១.៧២ ម៉ែត្រ ជានិស្សិតឆ្នាំទី១ ផ្នែក Fashion Design នៅសាលា LimKokwing។ នាងជាបេក្ខភាពលេចធ្លោម្នាក់អំឡុងពេលប្រកួត Miss Supranational Cambodia 2023 ព្រោះជាបវរកញ្ញាម្នាក់ដែល​ទទួលបានការសិក្សាខ្ពស់​ (CIA ​) និងអាចប្រើប្រាស់ភាសា​អង់គ្លេស​បានល្អថែមទៀតផង។
ថ្មីៗនេះ អានីតា ក៏បានចូលរួមធ្វើជាពិធីការិនីផ្នែកភាសាអង់គ្លេងក្នុងកម្មវិធីប្រកួត Miss Universe Cambodia 2023 ផងដែរ ដោយនាងធ្វើយ៉ាងល្អ សម្រាប់បទពិសោធន៍ធ្វើពិធីការនីលើកដំបូងនេះ ធ្វើឱ្យហ្វេនមានក្តីរំពឹងថា នាងនឹងធ្វើបានល្អក្នុងការប្រកួតអន្តរជាតិនៅពេលខាងមុខ។
តាមគម្រោង កម្ពុជាយើងនឹងធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំការប្រកួត Miss Global 2023 នៅដើមឆ្នាំ ២០២៤ ដែលក្នុងនោះបេក្ខភាព Miss Global មកពីបណ្តាប្រទេសផ្សេងៗជុំវិញពិភពលោករហូតដល់ទៅជាង ៨០ ប្រទេស នឹងធ្វើដំណើរមកកម្ពុជាដើម្បីប្រកួតប្រជែងកម្មវិធីដ៏អស្ចារ្យនេះ៕