ពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរចប់មិនទាន់ស្រួលបួលផង កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានធ្វើការចាប់រង្វន់លើកទី2 ចាប់រង្វាន់ពិតៗយ៉ាងច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ ដោយអតិថិជនមហាសំណាង របស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានទទួលរង្វាន់ Motor Vespa 3 រង្វាន់ និងទូរស័ព្ទដៃ Samsung 750 រង្វាន់ ជាមួយកម្មវិធី «មហាសំណាងពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីសសរុបជាទឹកប្រាប់ $ 1,000,000»។
កម្មវិធីចាប់រង្វាន់ដ៏មហាសាលនេះ ធ្វើការផ្សាយផ្ទាល់ នៅឯរោងចក្ររបស់ ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស កាលពីថ្ងៃទី 26 មេសា ឆ្នាំ2025។ ជាពិសេសនោះគឺរង្វាន់ធំ Motor Vespa 3 រង្វាន់ ដែលផ្ដល់កិត្តិយសធ្វើការចាប់ឆ្នោត ដោយផ្ទាល់ ពីសំណាក់អ្នកឧកញ៉ា លាង ម៉េង សហស្ថាបនិក និងជាប្រធានក្រុមអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន ខ្មែរប៊ែវើរីជីស។
នាឱកាសនោះផងដែរ អ្នកឧកញ៉ា លាង ម៉េង ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់អតិថិជនទាំងអស់ ដែលតែងតែគាំទ្រ ផលិតផល «Made in Cambodia» របស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ។ សព្វថ្ងៃនេះ ក្រុមហ៊ុនពិតជាមានមោទនភាពដែលបានជាផ្នែកមួយ ជួយដល់ប្រជាជនកម្ពុជាឲ្យមានការងារធ្វើ មានប្រាក់ចំណួលគ្រប់គ្រាន់ដោយមិនចាប់បាច់ចំណាកស្រុក។ ក្រុមហ៊ុនមានរោងចក្រផ្ទាល់ខ្លួនក្នុងស្រុក ស្តង់ដា លំដាប់ថ្នាក់ពិភពលោក ដោយមានការចុះពិនិត្យត្រឹមត្រូវ 4ដង ក្នុងមួយឆ្នាំ។ អ្នកឧកញ៉ាបន្ថែមថាសព្វថ្ងៃនេះក្រុមហ៊ុនបានបង្កើតនូវផលិតផលជាច្រើន មានតម្លៃសមរម្យ សំរាប់បងប្អូនខ្មែរ និងប្តេជ្ញាចិត្តថា កសាងផលិតផលកូនខ្មែរ មិនឲ្យចាញ់បរទេសនោះទេ។
ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ជាក្រុមហ៊ុនកូនខ្មែរ បង្កើតឡើងដោយខ្មែរ ហ៊ាននិយាយ ហ៊ានធ្វើ និងជាក្រុមហ៊ុន ដំបូងគេបង្អស់ ដែលបានរៀបចំរង្វាន់ស្មើនឹង ១លានដុល្លារ សម្រាប់អតិថិជនទូទាំងប្រទេស ដែលទិញភេសជ្ជៈប៉ូវកម្លាំង មានដូចជា VIKINGZ, DAZZ, KIZZ, ICY COOL និងទឹកពិសាកម្ពុជា របស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស។
ដូច្នេះហើយអតិថិជនទាំងអស់គ្នា សូមកុំចោលសំបកកេសអោយសោះ ព្រោះថាឱកាសទទួលបា រង្វាន់ទូរស័ព្ទម៉ាក Samsung រហូតដល់ 5000 រង្វាន់, ម៉ូតូវេសស្ប៉ា 18 រង្វាន់ និងរង្វាន់ធំ ផ្ទះអាជីវកម្ម របស់ ជីបម៉ុងលែន នៅតែបន្តរង់ចាំបងប្អូនដែលមានសំណាងមកទទួល ពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា សម្រាប់ការចាប់ឆ្នោតពីកម្មវិធី «មហាសំណាងពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីសសរុបជាទឹកប្រាប់ $ 1,000,000» នៅសល់ 3 លើកទៀត សម្រាប់ការចាប់ឆ្នោតលើកទី3 នៅថ្ងៃទី25 ខែឧសភា ឆ្នាំ2025, លើកទី4 នៅថ្ងៃទី29 ខែមិថុនា ឆ្នាំ2025 និងលើកទី5 នៅថ្ងៃទី27 ខែកក្កដា ឆ្នាំ2025។
គាំទ្រផលិតផលក្នុងស្រុក គាំទ្រ ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស គាំទ្រការលើកស្ទួយសេដ្ឋកិច្ច និងជួយអភិវឌ្ឍវិស័យធំៗនៅកម្ពុជា។