មហាសំណាងពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស សរុបជាទឹកប្រាប់ $ 1,000,000
ពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរចប់មិនទាន់ស្រួលបួលផង កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានធ្វើការចាប់រង្វន់លើកទី2 ចាប់រង្វាន់ពិតៗយ៉ាងច្រើនសន្ធឹកសន្ធាប់ ដោយអតិថិជនមហាសំណាង របស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស បានទទួលរង្វាន់ Motor Vespa 3 រង្វាន់ និងទូរស័ព្ទដៃ Samsung 750 រង្វាន់ ជាមួយកម្មវិធី  «មហាសំណាងពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីសសរុបជាទឹកប្រាប់ $ 1,000,000»។
កម្មវិធីចាប់រង្វាន់ដ៏មហាសាលនេះ ធ្វើការផ្សាយផ្ទាល់ នៅឯរោងចក្ររបស់ ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស កាលពីថ្ងៃទី 26 មេសា ឆ្នាំ2025។ ជាពិសេសនោះគឺរង្វាន់ធំ Motor Vespa 3 រង្វាន់ ដែលផ្ដល់កិត្តិយសធ្វើការចាប់ឆ្នោត ដោយផ្ទាល់ ពីសំណាក់អ្នកឧកញ៉ា លាង ម៉េង សហស្ថាបនិក និងជាប្រធានក្រុមអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន ខ្មែរប៊ែវើរីជីស។
នាឱកាសនោះផងដែរ អ្នកឧកញ៉ា លាង ម៉េង ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់អតិថិជនទាំងអស់ ដែលតែងតែគាំទ្រ ផលិតផល «Made in Cambodia» របស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ។ សព្វថ្ងៃនេះ ក្រុមហ៊ុនពិតជាមានមោទនភាពដែលបានជាផ្នែកមួយ ជួយដល់ប្រជាជនកម្ពុជាឲ្យមានការងារធ្វើ មានប្រាក់ចំណួលគ្រប់គ្រាន់ដោយមិនចាប់បាច់ចំណាកស្រុក។ ក្រុមហ៊ុនមានរោងចក្រផ្ទាល់ខ្លួនក្នុងស្រុក ស្តង់ដា លំដាប់ថ្នាក់ពិភពលោក ដោយមានការចុះពិនិត្យត្រឹមត្រូវ 4ដង ក្នុងមួយឆ្នាំ។ អ្នកឧកញ៉ាបន្ថែមថាសព្វថ្ងៃនេះក្រុមហ៊ុនបានបង្កើតនូវផលិតផលជាច្រើន មានតម្លៃសមរម្យ សំរាប់បងប្អូនខ្មែរ និងប្តេជ្ញាចិត្តថា កសាងផលិតផលកូនខ្មែរ មិនឲ្យចាញ់បរទេសនោះទេ។
ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ជាក្រុមហ៊ុនកូនខ្មែរ បង្កើតឡើងដោយខ្មែរ ហ៊ាននិយាយ ហ៊ានធ្វើ និងជាក្រុមហ៊ុន ដំបូងគេបង្អស់ ដែលបានរៀបចំរង្វាន់ស្មើនឹង ១លានដុល្លារ សម្រាប់អតិថិជនទូទាំងប្រទេស ដែលទិញ​ភេសជ្ជៈប៉ូវកម្លាំង មានដូចជា VIKINGZ, DAZZ, KIZZ, ICY COOL និង​ទឹកពិសាកម្ពុជា​​​​ របស់ក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស។
ដូច្នេះហើយអតិថិជនទាំងអស់គ្នា សូមកុំចោលសំបកកេសអោយសោះ ព្រោះថាឱកាសទទួលបា រង្វាន់ទូរស័ព្ទម៉ាក​ Samsung រហូតដល់​ 5000 រង្វាន់, ម៉ូតូ​វេសស្ប៉ា 18 រង្វាន់​ និងរង្វាន់ធំ ផ្ទះអាជីវកម្ម របស់ ជីបម៉ុងលែន នៅតែបន្តរង់ចាំបងប្អូនដែលមានសំណាងមកទទួល ពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា សម្រាប់ការចាប់ឆ្នោតពីកម្មវិធី  «មហាសំណាងពីក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីសសរុបជាទឹកប្រាប់ $ 1,000,000» នៅសល់ 3 លើកទៀត សម្រាប់ការចាប់ឆ្នោតលើកទី3 នៅថ្ងៃទី25 ខែឧសភា ឆ្នាំ2025, លើកទី4 នៅថ្ងៃទី29 ខែមិថុនា ឆ្នាំ2025 និងលើកទី5 នៅថ្ងៃទី27 ខែកក្កដា ឆ្នាំ2025។