សៀមរាបរៀបចំការប្រកួត «សំណេរអង្គរ» ជាថ្មីម្ដងទៀត ដើម្បីលើកស្ទួយអក្សរសាស្ត្រខ្មែរ
ការ​ប្រកួត​សរសេរ​តាម​អាន​ជា​សាធារណៈ ​​«​សំណេរ​អង្គរ​»​​ បាន​ត្រឡប់​មក​ជា​ថ្មី​ម្ដង​ទៀត ​ក្រោម​ទម្រង់​រូបភាព​ដដែល​នៅ​លើ​ទឹក​ដី​អច្ឆរិយ​អង្គរ​នៃ​ខេត្ត​សៀមរាប​។ ព្រឹត្តិការណ៍​ដ៏​អស្ចារ្យ​មួយនេះ​គ្រោង​ធ្វើ​នា​ដើម​ឆ្នាំ​២០២៥​នេះ​ហើយ​។
ក្រោយ​កម្មវិធី «​សំណេរ​អង្គរ​»​ រដូវ​កាល​ទី​១ ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​រលូន ​និង​ជោគជ័យ​ ពេល​នេះ​ក្រសួង​ពាក់​ព័ន្ធ​ក៏​បាន​រៀប​ចំ​កម្មវិធី​មួយ​នេះ​ជា​ថ្មី​ម្ដង​ទៀត​​​​នា​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ​ខែ​មករា ​ឆ្នាំ​២០២៥​។​ កម្មវិធី​ប្រកួត​សរសេរ​តាម​អាន​ជា​សាធារណៈ​មួយ​នេះ​នឹង​រៀប​ចំ​ធ្វើ​នៅ​ទីតាំង​ដដែល​ពោល​គឺ​នៅ​ស្ពាន​ហាល​ប្រាសាទ​អង្គរ​វត្ត​។​ សម្រាប់​គោល​បំណង​នៃ​ការ​បង្កើត​កម្មវិធី​មួយ​នេះ​ឡើង​ក៏​មិន​ខុស​ពី​ឆ្នាំ​មុន​នោះ​ដែរ​គឺ​ដើម្បី​លើក​ស្ទួយ​អក្សរសាស្ត្រ​ខ្មែរ​ តាម​រយៈ​ការ​សរសេរ​សំណេរ​ជា​ភាសា​ខ្មែរ​។​ ដោយ​ឡែក​ នៅ​ក្នុង​ឆ្នាំ​២០២៥​នេះ​ដែរ​កម្មវិធី​ប្រកួត​មួយ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បែងចែក​បេក្ខជន​ជា​២​ផ្នែក​ធំ​ៗ​គឺ​សម្រាប់​បេក្ខជន​ដែល​មាន​អាយុ​ចាប់​ពី​១៨​ឆ្នាំ​ និង​ក្រោម​១៨​ឆ្នាំ។​​
សម្រាប់​បេក្ខជន​មាន​បំណង​ចង់​ចូលរួម​អាច​ដាក់​ពាក្យ​បាន​តាម​រយៈ​លេខ​ទូរស័ព្ទ ០៩២ ៣៣៧ ៦២៦ ​​​(តេឡេក្រាម) រួម​ជាមួយ​វិភាគទាន​ទិញ​អាវ​យឺត​ចូលរួមប្រកួត​ក្នុង​តម្លៃ​ ២​ម៉ឺន​ឬ​ ៥​ដុល្លារ៕