៦. សហគមន៍ពីយ៉ាប៉ន មានមនុស្សមួយចំនួននិយាយថា សហគមន៍ពីយ៉ាប៉នគឺត្រូវបានសាងសង់ឡើងលើទីបញ្ចុះសព។ មុនពេលសាងសង់ពួកគេបានធ្វេសប្រហែសក្នុងធ្វើពិធីសាសនាដើម្បីគោរព និងជូនដំណឹងដល់វិញ្ញាណដែលទីនោះដែលបណ្ដាលឱ្យមានបញ្ហាជាច្រើនកើតឡើងដូចជាកម្មករបាត់បង់ជីវិត និងរងរបួសធ្ងន់ស្រាលជាដើម។
៦. សហគមន៍ពីយ៉ាប៉ន Piyaporn Gated
មានមនុស្សមួយចំនួននិយាយថា សហគមន៍ពីយ៉ាប៉នគឺត្រូវបានសាងសង់ឡើងលើទីបញ្ចុះសព។ មុនពេលសាងសង់ពួកគេបានធ្វេសប្រហែសក្នុងធ្វើពិធីសាសនាដើម្បីគោរព និងជូនដំណឹងដល់វិញ្ញាណដែលទីនោះដែលបណ្ដាលឱ្យមានបញ្ហាជាច្រើនកើតឡើងដូចជាកម្មករបាត់បង់ជីវិត និងរងរបួសធ្ងន់ស្រាលជាដើម។
ស្របពេលមានរឿងជាច្រើនបន្តបន្ទាប់ ក៏មានក្មេងប្រុស ៣ នាក់បានលង់ទឹកស្លាប់ផងដែរដែលធ្វើឱ្យគេសម្រេចចិត្តបោះបង់ភូមិនោះចោល។ ប្រជាជនដែលរស់នៅជិតតំបន់មួយនេះបាននិយាយថាព្រលឹងខ្មោចមានកំហឹងជាច្រើនឧស្សាហ៍បង្ហាញក្នុងទីងងឹតណាស់។
៧. ផ្ទះបោះបង់ចោល នៅផ្លូវរ៉តអាណាន ផ្ទះមួយនេះ ពោរពេញទៅគុម្ពោតព្រៃ និងបានសាងសង់ឡើង ឆ្ងាយពីផ្ទះផ្សេងៗដែលនៅតំបន់នោះ។ ប្រជាពលរដ្ឋដែលនៅក្បែរជឿថាផ្ទះនេះគឺមានវិញ្ញាណលោកយាយម្នាក់កំពុងរស់នៅ។ លោកយាយម្នាក់នោះត្រូវបានក្រុមគ្រួសារចាកចោលគាត់ទៅនៅខេត្តផ្សេងដោយទុកឱ្យគាត់ដេកស្លាប់ម្នាក់ឯង។
ស្ដីឱ្យក្មេងតូចៗដែលរត់លេង តាមអ្នកជិតខាងដែលនៅក្បែរនោះបានប្រាប់ថាពួកគេធ្លាប់បានឃើញវិញ្ញាណលោកយាយតែងតចេញមកជេរស្ដីឱ្យក្មេងតូចៗដែលរត់លេងទៅនោះ និងចោរដែលមានបំណងលួចរបស់អ្នកដទៃផងដែរ។ កាលពីមុនក៏ធ្លាប់មានកម្មវិធីទូរទស្សន៍ពេញនិយមក្នុងស្រុកមួយបានព្យាយាមថតខាងមុខផ្ទះ ប៉ុន្តែត្រូវបញ្ឈប់ភ្លាមៗបន្ទាប់ពីបានឮសំឡេងស្រ្តីចំណាស់ម្នាក់ស្រែកចេញពីក្នុងផ្ទះ៕
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ចាន់ ចិត្រា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏២ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ចាន់ ចិត្រា Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ចាន់ ចិត្រា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏២ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ចាន់ ចិត្រា ទៅមើលអត្ថបទវិញ ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ចាន់ ចិត្រា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏២ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ចាន់ ចិត្រា ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ លោក ចាន់ ចិត្រា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏២ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ លោក ចាន់ ចិត្រា លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត ទៅមើលអត្ថបទវិញ