ធ្វើបានយ៉ាងល្អក្នុងការប្រកួតនេះ ដោយនាងបានបង្ហាញភាពក្លាហានអង់អាចរបស់ស្រ្តីខ្មែរលើឆាកអន្តរ ជាតិ ថែមទាំងបង្ហាញឱ្យពិភពលោកឃើញពីមោះមុតរបស់ស្រ្តីខ្មែរថែមទៀតផង។ ទោះមិនជាប់ដល់វគ្គTop ចុងក្រោយ តែបវរកញ្ញារូបនេះបានជាប់ក្នុងដួងចិត្តអ្នកគាំទ្រកម្ពុជាទៅហើយ។ ទោះមិនទាន់អាចបំបែកកំណត់ត្រាសម្រាប់កម្ពុជាបានក៏ពិតមែន តែ ម៉ានីតា
ឱ្យដឹងថា ទោះ ម៉ានីតា មិនជាប់ដូចការរំពឹកទុកតែលោកនិងក្រុមការងារមានមោទកភាពលើរូបនាងខ្លាំងណាស់។
បណ្តុះបណ្តាល MUC ជំនាន់ក្រោយៗឱ្យកាន់តែមានសមត្ថភាព និងពោរពេញដោយសក្ដានុពល ដើម្បីឈរជើងលើឆាកអន្តរជាតិនៅឆ្នាំក្រោយនេះ។ តែយ៉ាងណាលោកស្កប់ស្កាល់ចិត្តណាស់ព្រោះ ម៉ានីតា ធ្វើបានល្អគ្រប់យ៉ាង បើនិយាយពីអារម្មណ៍សោកស្តាយគឺតែងតែមាន ហើយ តែដោយសារចន្លោះខ្វះខាតមួយចំនួនទើបកម្ពុជាយើងនៅមិនទាន់អាចចូលដល់វគ្គ Top បានយ៉ាងដូច្នេះ។ លោកនិងក្រុមការងារ CIM នៅតែទឹកចិត្ត និងឆន្ទៈមុតមាំក្នុងការ
បេក្ខភាពមានបំណងមកដាក់ពាក្យប្រកួត ចាំបាច់ត្រូវស្វែងយល់ឱ្យបានច្បាស់ពី Concept របស់កម្មវិធី Miss Universe និងអ្វីដែលកម្មវិធីគេចង់បាន ឆន្ទៈ និង ភាពក្លាហាន សំខាន់បំផុតសម្រាប់ការប្រកួតប្រជែង
ចំណេះដឹងទូទៅ និង ភាសា ត្រូវតែល្អ ដើម្បីងាយស្រួលប្រាស្រ័យទាក់ទងជាមួយអ្នករៀបចំ និងបេក្ខភាពមកពីបណ្តាប្រទេសផ្សេងៗ កម្មវិធី Miss Universe មិនត្រូវការភាពស៊ិចស៊ីហួសហេតុពេកទេ (ទម្រង់អាសអាភាស) តែត្រូវការភាពថ្លៃថ្នូរ
បេក្ខភាពដាក់ពាក្យចូលប្រកួត ចំបាច់ត្រូវមានពេលវេលាគ្រប់គ្រាន់ ក្នុងការធ្វើការជាមួយអ្នករៀបចំ(Organizer)
បេក្ខភាពគ្រប់រូបត្រូវផ្តោតខ្លាំងលើការជួយសង្គមនិងការងារផ្សេងពាក់ព័ន្ធសង្គមជាតិ(បើមានប្រវត្តិធ្លាប់ជួយការងារសង្គមច្រើនកាន់តែល្អ) អ្នកមានបំណងចូលប្រឡង MUC 2023 ចាំបាច់ត្រូវចេះប្រត្តិបត្តិខ្លួនឱ្យសមជាបវរកញ្ញាតំណាងប្រទេស ទោះស្ថិតក្នុងកាលៈទេសៈណាក៏ដោយ
ត្រូវជ្រើសរើសមតិតស៊ូឱ្យរឹងមាំ (advocacy) និងប្រត្តិបត្តិមតិតស៊ូនោះឱ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួន ៕ ត្រូវចេះរៀបចំតុបតែងខ្លួន និងសម្លៀកបំពាក់ឱ្យបានល្អល្អះរៀងរាល់ថ្ងៃ ត្រូវចេះប្រូម៉ូតខ្លួនឯងលើប្រព័ន្ធនិងសម្លៀកបំពាក់ឱ្យបានល្អល្អះរៀងរាល់ថ្ងៃ(Vote) គាំទ្រពីមហាជន
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ កញ្ញា​ តន​ គុន្ធា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏១ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ កញ្ញា តន គុន្ធា Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ កញ្ញា តន​ គុន្ធា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏១ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅស្ថាប័នប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ កញ្ញា តន គុន្ធា ទៅមើលអត្ថបទវិញ ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ កញ្ញា​ តន​ គុន្ធា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏១ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ កញ្ញា តន គុន្ធា ក្រុមការងារផ្សេងទៀត លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ទៅមើលអត្ថបទវិញ Article
ក្រុមការងារទៅលើការរចនាអត្ថបទ កញ្ញា​ តន​ គុន្ធា គឺជាអ្នករចនាក្រាហ្វិក បទពិសោធន៏១ឆ្នាំ។ បច្ចុប្បន្នគាត់ជាអ្នករចនានៅក្រុមហ៊ុន អប្សរា មេឌា សឺវីស ឯ.ក (Apsara Media Services Co., Ltd.)៕ ក្រុមការងារផ្នែករចនាគេហទំព័រ រចនាដោយ កញ្ញា តន គុន្ធា លោក នុត រិទ្ធី គឺជាអ្នករចនា សហគ្រិន និងជាអ្នកដឹកនាំអាជីវកម្មបន្ទាប់ពីលោកបានបញ្ចប់ការសិក្សាជាន់ខ្ពស់ផ្នែករចនាផលិតផលនៅទីក្រុងប៉ារីស។ បច្ចុប្បន្នលោកជាស្ថាបនិក និងជានាយកប្រធាន (នាយកប្រតិបត្តិ) នៃក្រុមហ៊ុន នុត-ឌីស៊ាញ (Nouth-Design) នៅប្រទេសបារាំង និងនៅប្រទេសកម្ពុជា។ ទន្ទឹមនឹងនេះ លោកជានាយកប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ សម្រាប់ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយអប្សរា មេឌា សឺវីស (Apsara Media Services)៕ ប្រធានផ្នែករចនាគេហទំព័រ ក្រោមការគ្រប់គ្រង និងត្រួតពិនិត្យដោយ លោក នុត រិទ្ធី ក្រុមការងារផ្សេងទៀត ទៅមើលអត្ថបទវិញ