នៅថ្ងៃទី ៨ ខែឧសភា នេះតារាសម្ដែងកូរ៉េ Kim Seon Ho តួឯកប្រុសរឿង “Home Town Cha-Cha” និង “Start-up” បានប្រារព្ធខួបកំណើតគម្រប់ ៣៨ឆ្នាំរបស់ខ្លួនដោយបរិច្ចាគប្រាក់ជួយដល់យុវវ័យដែលកំពុងតស៊ូដើម្បីឯករាជ្យ។ កាកបាទក្រហមកូរ៉េបានបង្ហើបថា លោក Kim Seon Ho បានបរិច្ចាគថវិកាចំនួន ១០០ លានវ៉ុន ស្មើនឹងប្រហែល ៧៣ ៣០០ដុល្លារអាមេរិក ដើម្បីជួយដល់យុវជនអាចអភិវឌ្ឍខ្លួន ដែលជាការបន្តកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងសប្បុរសធម៌របស់លោកកាលពីឆ្នាំមុន។
គួររំឭកថាកាលពីឆ្នាំមុន Kim Seon Ho បានជ្រើសរើសបែងចែកប្រាក់ចំណូលដែលបានមកពីកម្មវិធីជួបជុំអ្នកគាំទ្រនៅអាស៊ីឆ្នាំ ២០២៣ របស់ខ្លួន ដើម្បីគាំទ្រយុវជនក្នុងការត្រៀមខ្លួនដើម្បីឯករាជ្យក្នុងជីវិត។ កាកបាទក្រហមកូរ៉េបានប្រើប្រាស់ថវិកាចំនួន ១០០ លានវ៉ុនដែលបានបរិច្ចាគកាលពីឆ្នាំមុន ដើម្បីជួយដល់យុវជនចំនួន ១៤៦ នាក់ក្នុងទិដ្ឋភាពផ្សេងៗ រួមមានការផ្តល់សម្ភារប្រើប្រាស់ប្រចាំថ្ងៃ សម្ភារសិក្សា ថ្លៃព្យាបាល និងការលើកកម្ពស់បរិស្ថានរស់នៅរបស់ពួកគេ។ លើសពីនេះ គម្រោងសុខុមាលភាពផ្លូវចិត្តក៏ត្រូវបានអនុវត្ត ដើម្បីធានាបាននូវស្ថេរភាពផ្លូវអារម្មណ៍របស់ពួកគេផងដែរ។
បង្ហាញពីការដឹងគុណចំពោះក្រុមអ្នកគាំទ្ររបស់ខ្លួនសម្រាប់ការផ្តល់អំណោយនោះ Kim Seon Ho បានសង្កត់ធ្ងន់លើសារៈសំខាន់នៃការគាំទ្រសហគមន៍ក្នុងការសម្របសម្រួលការរួមចំណែកដ៏មានអត្ថន័យនេះ។ លោកបានលើកទឹកចិត្តដល់យុវជនវ័យក្មេងដែលចាប់ផ្តើមដំណើរឆ្ពោះទៅរកឯករាជ្យភាព ដោយបង្ហាញក្តីសង្ឃឹមថាការរួមចំណែករបស់លោកនឹងបម្រើជាជំនួយជាក់ស្តែងក្នុងការផ្លាស់ប្តូរជីវិតរបស់ពួកគេ។
ប្រធានកាកបាទក្រហមកូរ៉េលោក Kim Cheol Soo ក៏បានបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ពួកគេក្នុងការពង្រឹងអំណាចដល់យុវជនដើម្បីឱ្យពួកគេអាចក្រោកឈរប្រកបដោយទំនុកចិត្តក្នុងនាមជាបុគ្គលឯករាជ្យក្នុងសង្គម។ ស្របពេលជាមួយថ្ងៃកំណើតរបស់ Kim Seon Ho ថ្ងៃទី ៨ ឧសភានេះ ក៏ត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាទិវាកាកបាទក្រហមពិភពលោកដែរ ដោយរំលឹកដល់ថ្ងៃកំណើតរបស់លោក Jean-Henri Dunant ស្ថាបនិកនៃចលនាកាកបាទក្រហមអន្តរជាតិ។
មុនការបរិច្ចាគជាមួយកាកបាទក្រហម Kim Seon Ho តែងតែបរិច្ចាគក្នុងថ្ងៃខួបកំណើតរបស់លោកជាមួយការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការជួយដល់បុព្វហេតុសប្បុរសធម៌ ដោយកាលពីឆ្នាំមុនៗលោកបានបរិច្ចាគដើម្បីរ៉ាប់រងថ្លៃព្យាបាលសម្រាប់កុមារដែលមានជំងឺមហារីកឈាម ៕